Ічня: три дні потому

Пожежу на території 6-го арсеналу ліквідовано в повному обсязі. Про це повідомив начальник Управління комунікацій та преси Міністерства оборони України полковник Олексій Чернобай.

«Залишаються поодинокі вибухи на двох тліючих майданчиках з періодичністю 1-2 вибухи на годину, які не несуть загрози населеним пунктам, розташованим поблизу арсеналу».

Ліквідовуються  осередки задимлення та тління, групи розмінування зачищають від вибухонебезпечних предметів адміністративної території, а також території поблизу арсеналу. За словами О.Чернобая, підрозділи ВСП ЗС України та Національної поліції надійно охороняють технічну територію арсеналу.

Нині на ліквідації наслідків пожежі задіяно майже тисячу осіб та 216 одиниць техніки.

Для  розмінування території Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман затвердив план очищення 16-кілометрової зони від вибухонебезпечних предметів. Першочергове  очищатимуть  79 тисяч гектарів території піротехнічні  підрозділи ДСНС. Роботи планується завершити до 15 грудня. На місці події уже працює 21 піротехнічний розрахунок ДСНС та 40 одиниць техніки. Почалося розмінування населених пунктів: м. Ічня, смт Дружба, сіл Августівка та Гмирянка.

Вибух на військовому складі боєприпасів під Ічнею кваліфікують як диверсію, вибухівка була закладена одразу у дев’ятьох місцях. Про це на засіданні уряду  в середу доповідав військовий міністр Степан Полторак, “Спочатку був хлопок, потім зарево, після цього – два хлопка і вже вибух боєприпасів, що свідчить про те, що була закладка боєприпасів для підриву наших сховищ”, – цитує міністра ТСН.

Про підозрілі обставини розповідають і прикордонники. За їхніми словами, кілька днів до вибухів у населених пунктах поблизу складів виникли проблеми з мобільним зв’язком, а на україно-російському кордоні помітили спецавтомобілі,  які ймовірно перевозили російські безпілотники.

Розслідування вибухів може затягнутися, бо за законом слідство не може завершитися доки триває розмінування. Як уточнив  Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської облдержадміністрації, в арсеналі зберігалося 69,5 тис. тон боєприпасів.

Кабінет міністрів України у середу виділив кошти з резервного фонду у розмірі 100 млн. грн. на відшкодування збитків жителям Ічнянського району, які спричинені вибухами на складі боєприпасів. Все що можливо буде зруйноване чи пошкоджене, ми відбудуємо, відремонтуємо, але головне – зберегти життя, –сказав глава уряду.

Сьогодні вранці люди почали повертатися до своїх домівок. У приймальних пунктах евакуації лишається  545 осіб. Не підключені до газопостачання понад п’ять тисяч абонентів в  11 населених пунктах. Немає електрики у  Августовці,  Дзюбівці,  Тишківці, Коломійцівці, Гейці.

Потерпіле населення одержує гуманітарну допомогу, яка першою надійшла з Миколаївської облдержадміністрації. Очікуються  гуманітарні вантажі з Вінницької, Полтавської, Сумської та Харківської областей. Уже  завезено 6 т продуктів харчування та 1 т бутильованої води.

Чернігівською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України забезпечено доставку ковдр, постільної білизни, одноразового посуду, теплого одягу та гігієнічних наборів для населення.

Для проведення комісійного обстеження житлових будинків, споруд, об’єктів соціальної сфери та життєзабезпечення створено 30 робочих груп. Місцевими органами влади зібраний резерв будівельних матеріалів для проведення відновлювальних робіт, зокрема, 2 тис. штук шиферу, 400 кв. м скла, 1 тис. кв. м плівки, 100 шт. оцинкованого листа, 50 кг  цвяхів.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)