Ічня: спочатку обстеження – потім гроші

Як повідомляє Ічнянська райдержадміністрація, компенсації будуть виплачувати  постраждалим під час вибухів на артскладах лише після перевірки пошкодження будівлі або двору  спеціальною комісією.

Процедура отримання грошей складається з кількох етапів. Оскільки пошкодження мають як приватні домоволодіння, так і об’єкти інфраструктури, то по кожній з них проводитимуться комісійні обстеження.

 

На першому етапі складаються акти обстеження. На другому – виписуються детальні дефектні акти відповідними фахівцями по кожному домоволодінню або об’єкту. Ці документи оформлюють  ліцензовані фахівці і організації. На третьому етапі формуються кошториси. А вже потім – локальний кошторис по кожній будові або об’єкту. Наприклад, якщо домогосподарство має будинок, сарай, літню кухню, огорожу, подвір’я, то локальний кошторис складається по кожному з цих об’єктів окремо.

Нині триває процес оцінки шкоди, завданої жителям. Обстеження  не завершене через те, що господарі відсутні або виїхали до знайомих, евакуйовані.

Гроші надходитимуть з резервного фонду державного бюджету. Але співфінансує і місцевий бюджет

Втім військове містечко, житлові будинки та дитячий садок поблизу нього перебувають на балансі Міністерства оборони. Саме оборонне відомство в цьому випадку відповідатиме за компенсацію.

Вибухи на складах боєприпасів поблизу міста Ічня почалися 9 жовтня близько четвертої ранку. У районі пожежі було закрито повітряний простір у радіусі 30 км, припинено рух автомобілів і потягів. 11 жовтня пожежу було повністю ліквідовано, та ліквідація наслідків пожежі на артскладах триває. Інтенсивність вибухів, а також кількість осередків тління значно зменшилися.

Військова прокуратура за фактом події відкрила кримінальне провадження за статтею “Недбалість”. СБУ розглядає три версії детонації боєприпасів: вчинення диверсії з проникненням на територію складів диверсійної групи; порушення правил пожежної безпеки або зберігання боєприпасів; навмисний підпал або підрив з метою приховування нестачі боєприпасів

Фото з сайту Міноборони України

 

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)