Чим дотувати «Нафтогаз», ліпше платити субсидії

Надання адресної державної підтримки у вигляді субсидій на оплату житлово-комунальних послуг є набагато ефективнішим механізмом, ніж адміністративне регулювання цін на енергоносії й дотування НАК “Нафтогаз”. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомила прес-служба Міністерства соцполітики.

“У 2014 році до розширення програми житлових субсидій та зі зниженням ціни нижче ринкової, Держбюджет компенсував втрати Нафтогазу в обсязі 114 мільярдів гривень на рік. Усі отримували начебто дешевий газ, а потім усі разом платили його справжню ціну, але через бюджет. У цьому році на субсидії витрачається близько 50 мільярдів гривень, що вдвічі менше, ніж коли ми дотували компанію «Нафтогаз», – зазначив урядовець.

Андрій Рева також підкреслив: ці кошти через субсидії потрапляють до тих, у кого низькі доходи, а дотування ціни на газ знижувало ціну для усього населення, включно з тими, хто має усі можливості самостійно сплачувати.

Також міністр звернув увагу на те, що будь-яке зниження ціни нижче ринкової , вимагає наступного фінансування різниці з державного бюджету, тобто, коштом платників податків.

Фото урядового порталу

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)