Нашого цвіту – по всьому світу

Міністр соціальної політики Андрій Рева констатує, що на постійній основі за кордоном працює 3,2 млн громадян України, тимчасово – від 7 до 9 млн осіб.

“За офіційними даними Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби на постійній основі за межами України працює 3,2 млн осіб. Не постійно – цифра коливається від 7 до 9 млн осіб”, – сказав А. Рева під час підсумкової прес-конференції за результатами роботи в 2018 році.

За словами міністра, найбільше українців працює в Польщі – майже 2 млн осіб. З них до 1 млн  працюють офіційно, і лише 400 тис. з них сплачують соціальні внески в Польщі. «600 тисяч, які легально працюють, не платять ані там, ані тут»,-сказав міністр.

У Національному банку України, підбиваючи підсумки року також говорили про міграцію і заробітки. Зокрема, наводилися цифри: у першій половині 2018 року обсяг заробленого, що одержали українці за кордоном, зріс на 43%, але темпи приросту трудових мігрантів уповільнилися.

Найбільше трудова міграція з України заважає зростанню темпів виробництва в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку, зауважили в Нацбанку України.

Трудова міграція є одним з основних ризиків розвитку економіки України. Про це йдеться в інфляційному звіті, опублікованому на сайті Національного банку України.

“Продовження відпливу робочої сили з України високими темпами створюватиме подальше підвищення диспропорцій між попитом і пропозицією на ринку праці, що супроводжуватиметься зростанням заробітних плат і, відповідно, інфляції разом зі зниженням потенціалу економіки”, – ідеться  в документі.

Найбільше, за даними Нацбанку, трудова міграція заважає зростанню темпів виробництва в будівництві, промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку. Саме в цих видах діяльності, зокрема, зайнята майже половина українців, які подали заявки на працевлаштування в Польщі.

Фото урядового порталу

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *