Томос для Православної церкви України

У суботу та неділю, 5 і 6 січня, в резиденції Вселенського патріарха на Фанарі відбулися історичні події надання Православній церкві України Томосу про автокефалію, розповідає видання «Сегодня.UA».

Вселенський патріарх Варфоломій привітав українців з Різдвом і пообіцяв молитися за Україну. Варфоломій зазначив, що підписання Томосу – це радість не лише для українців, які живуть в Україні, а й за її межами.

Предстоятель ПЦУ Епіфаній отримав з рук вселенського патріарха Варфоломія сувій з Томосом і патріарший посох. Предстоятель Православної церкви України висловив сподівання, що в цьому році в Україні запанує мир. Процедура передачі Томосу почалася урочистим спільним богослужінням.

Вселенський патріарх Варфоломій у присутності президента Петра Порошенка підписав і вручив предстоятелю ПЦУ блаженнійшому митрополиту Київському і всієї України Епіфанію Томос.

Президент України Петро Порошенко привітав українців з Різдвом і народженням незалежної Православної церкви України. Президент зазначив, що “нашу давню Церкву, історія якої сягає часів рівноапостольного князя Володимира, ми, нарешті, звільнили з московської неволі. І вона, рівна між рівними, увійшла в сім’ю, яка тепер складається з п’ятнадцяти незалежних православних церков”. Президент Петро Порошенко заявив, що українська держава гарантує дотримання релігійної свободи віруючих всіх конфесій. Він також додав, що Православна церква України, в свою чергу, демонструватиме любов і забезпечуватиме єдність держави.

Томос привезли до України літаком і  документ спеціальний кортеж доставив до Софії Київської, де  у понеділок, 7 січня Різдвяну літургію відслужив Епіфаній як предстоятель ПЦУ.

В прес-службі блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія повідомили, що Томос буде виставлений в Софії Київській, де його подивитися зможе кожен. Документ перенесуть в трапезний храм – Мала Софія.

Офіційний переклад Томосу про автокефалію Православної церкви України вже затвердили і надрукували. Про це в Стамбулі розповів віце-прем’єр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко.

Україна вже давно прагнула до незалежності православної церкви від Москви і, нарешті, досягла цієї мети. Про це заявив голова Верховної Ради Андрій Парубій, нагадавши скептикам, як вони заперечували саму можливість отримання Томосу для української церкви. Голова Верховної Ради  запросив Вселенського патріарха Варфоломія до Києва і сподівається, що цей візит відбудеться найближчим часом.

Петро Порошенко в Стамбулі вручив священнослужителям державні нагороди.

Православна церква України вже відкрила свій сайт, адресу якого повідомляє прес-служба ПЦУ –  http://pomisna.info.

Фото: president.gov.ua

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *