Вибори президента; плюс Купрій, Гриценко і Смешко

Лідер партії «Громадянська позиція», екс-міністр оборони України (у 2005-2007 роках) Анатолій Гриценко подав документи в Центральну виборчу комісію для реєстрації кандидатом у президенти України, пише «Інтерфакс-Україна».

Після подання документів Гриценко провів брифінг, де заявив, що бачить можливості для подальшого об’єднання опозиційних політиків за умови, якщо інтереси країни будуть домінувати над особистими амбіціями. Зокрема, такі переговори проведені з Садовим і Вакарчуком.

«Ми вже формуємо таке об’єднання як платформа, і вона абсолютно відкрита для всіх тих, хто готовий поставити інтереси країни вище за свої особисті. І якщо це буде домінувати під час ухвалення рішень, то я переконаний, що рано чи пізно ми знайдемо переможний формат, сформуємо цілісну платформу і на президентські, і далі на парламентські вибори», – сказав Анатолій Гриценко.

Гриценко наголосив, що в процесі об’єднання вже досягнуто певних результатів, оскільки заради спільної перемоги вже відмовилися від своїх президентських амбіцій такі політики, як Єгор Фірсов, Віктор Чумак, Микола Катеринчук, Микола Томенко, Мустафа Найєм.

Також заявив про намір балотуватися і колишній очільник Служби безпеки України Ігор Смешко. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Дорогі друзі, рішення, про яке Ви просили, прийнято. Почав оформлення документів для реєстрації в ЦВК кандидатом в президенти України», – зазначив Смешко.

Ігор Смешко – очільник Всеукраїнської громадської організації «Сила і Честь». Голова Комітету з питань розвідки при Президентові України. З квітня 2014 року — радник Президента України. Надзвичайний і Повноважний Посол, Генерал-лейтенант (серпень 1998), генерал-полковник (2004), доктор технічних наук, професор (1992), військовий інженер.

Автор (співавтор) понад 100 наукових праць та численних винаходів в галузі проектування головок самонаведення керованих ракет та систем керування високоточною зброєю. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.

10 січня документи до Центрвиборчкому подав Віталій Купрій – народний депутат, обраний у 2014 році в мажоритарному окрузі на Дніпропетровщині. До парламенту він висувався від “Блоку Петра Порошенка”, однак у 2015 році вийшов з фракції БПП.

З числа тих, хто подав документи, ЦВК відмовилася зареєструвати Віталія Величенка й тернопільського лікаря Віктора Фаренюка кандидатами у президенти на вибори 2019 року. Вони не внесли необхідної для реєстрації суми – 2,5 млн.гривень.

Документи у ЦВК можна подати до 3 лютого 2019 року. З ними потрібно також внести грошову заставу у розмірі 2,5 мільйона гривень. Реєстрація усіх кандидатів у президенти буде тривати до 8 лютого.

Фото УНІАН

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *