«Тільки в єдності наша сила»

Президент України Петро Порошенко привітав українців зі сторічним ювілеєм Акту злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) і наголосив, що тільки в єдності народу його сила та перемога. Привітання глава держави оприлюднив у соцмережі, про що поінформував «Укрінформ”.

“Сьогодні ми відзначаємо сторіччя проголошення Акту злуки УНР та ЗУНР. Цей надзвичайно важливий документ, підписаний 22 січня 1919 року, став однією з історичних основ Акту проголошення незалежності України в 1991 році”, – написав П.Порошенко на своїй сторінці в соцмережі.

“Тільки в єдності наша сила. Тільки в єдності наша перемога. Вітаю Україну і українців із Днем соборності! Слава Україні – соборній і неподільній!”, – написав П.Порошенко.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман також привітав співвітчизників з Днем Соборності України та зазначив, що, як і сто років тому, українці знову змушені із зброєю в руках захищати незалежність держави та боротися за повернення всіх територій. У цьому ми єдині, як ніколи, – цитує В.Гройсмана урядовий портал.

“Ми вшановуємо всіх борців за соборність і незалежність України, ставимо їх за приклад молодшому поколінню, зміцнюємо нашу державу: піднімаємо економіку, модернізуємо армію, запроваджуємо реформи. Це наш обов’язок перед усіма поколіннями українців, які наближали цей знаменний день”, – зазначив Гройсман.

22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві було проголошено об’єднання двох українських держав у соборну незалежну державу. «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які вмирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка», – сповіщав текст Універсалу Директорії УНР.

“Проголошення Акту злуки мало епохальне значення для подальшого становлення української політичної нації. Українці остаточно зрозуміли, що соборна незалежна Україна – можлива, а отже, боротьбу за неї варто продовжувати. З цією ідеєю ми пройшли крізь усе ХХ століття”, – підкреслив Прем’єр-міністр.

Фото офіційних сайтів влади

«Тільки в єдності наша сила»
4 (80%) 5 vote[s]

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *