Політичний дайджест по-чернігівські: вибори все ближче

Останній тиждень січня охарактеризувався помітним пожвавленням суспільно –  політичного життя України. Це і не дивно, бо ці дні – останні, коли можна подати документи на реєстрацію кандидатом у Президенти.

Цьогорічна кампанія виявилася навдивовижу популярна – 91  особа виявила бажання балотуватися на найвищу посаду країни, але майже два десятки з них уже отримали відмову. Процес триватиме до 8 лютого.

Двоє з претендентів мають безпосереднє відношення до Чернігова – уродженець обласного центру та колишній голова ДФС Роман Насіров і Олег Ляшко, чия матір і досі проживає на Чернігівщині.

Тиждень ознаменувався й висадкою політичного десанту в Чернігівській області. У День пам‘яті Героїв Крут меморіал відвідала лідер «Батьківщини»  Юлія Тимошенко, а днем пізніше – навідалася і в сам Чернігів, купуючи сало і вишиванки. Побували на теренах області В. Наливайченко, Р. Кошулинський, А.Садовий.

На День Крут також чимало чернігівців вирушили в Київ взяти участь в іншій знаковій і політичній події – форумі «Від Крут до Брюсселя». Але історичні паралелі це, швидше, формальний бік події. Насправді ж головною причиною скликання форуму стало оголошення про балотування на другий термін чинного Президента Петра Порошенка, який після оголошення, вичекав кілька днів і лише в останній день реєстрації 3 лютого подав документи до ЦВК.

Час виборів – це й період посиленої уваги з боку Києва до регіонів. Простіше кажучи, чим ближче до дня виборів – тим більше чиновників та високопосадовців наїжджатимуть у найближчий до столиці обласний центр на півночі України. Тож, у п‘ятницю 1 лютого анонсувалися візити до Чернігова одразу двох міністрів – охорони здоров‘я Уляни Супрун та у справах ветеранів Ірини Фриз.

Візит Супрун згодом скасували, а от Ірина Фриз таки приїхала – поспілкуватися з АТОшниками і членами їхніх родин, а також відвідала  нещодавно утворений Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих. Чи буде хоч якась користь військовим та Центру від візиту міністра — поки що невідомо. Бо цей об‘єкт потребує чималих кілька мільйонних вливань. Чи здатна лобіювати це питання пані Фриз у Києві – поки лишається загадкою.

Ще одною важливою подією тижня стала сесія Чернігівської міської ради. На першій у цьому році сесії найгарячіше обговорювали  передачу земель  Ялівщини комунальному підприємству  «Зеленбуд». Спочатку депутати не підтримали це питання, та згодом, після наполягання міського голови, все ж повернулися до обговорення, землі в Ялівщині таки передали комунальному підприємству.

Також депутати погодили звернення до Президента  України та прем‘єра щодо компенсації боргів жителів Чернігова під час опалювального сезону. Вирішили  чернігівські обранці звернутися до Міністерства інфраструктури щодо відновлення залізничного сполучення між Черніговом та іншими містами.

Автор: Експертна думка

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *