Змагання та виставка на честь… медалі і чемпіонки

У Прилуцькому краєзнавчому музеї готується до відкриття  виставка, присвячена 25-річчю олімпійської медалі Валентини Адамівни Цербе-Несіної, завойованої на XVII зимових Олімпійських іграх. На Олімпіаді-94 вона зайняла третє місце в гонці на 7,5 км (перша олімпійська медаль незалежної України), поступившись 1,2 секунди Маріам Бедар з Канади і 0,1 секунди білорусці Світлані Парамигіній. Валентина Цербе була чемпіонкою та призером першостей світу, Європи та України з біатлону (протягом 1988–1998 років).

Про це і розповість експозиція Прилуцького краєзнавчого музею імені В. І. Маслова.

Нинішнього січня відома українська біатлоністка, бронзова призерка Олімпіади-94 в Ліллехаммері (Норвегія), кавалер «Ордена княгині Ольги», Заслужений майстер спорту України і почесна громадянка міста Прилуки святкує ювілей.

Валентина Цербе після завершення спортивної кар’єри закінчила Чернігівський педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка, згодом  – Національну академію державного управління при Президентові України.   Працює у царині спорту, виховує молодь.

До ювілею спортсменки і 25-річчя першої олімпійської медалі Незалежної України  у Чернігові на базі СДЮШОР з лижного спорту, за підтримки відділення НОК України в Чернігівській області, відбувся чемпіонат області з біатлону серед юнаків та дівчат до 18 років на призи Валентини Цербе-Несіної.

У змаганнях взяли участь понад чотири десятки юних спортсменів. Переможці одержали кубки, медалі, грамоти та подарунки від відомих спортсменів, членів виконкому чернігівського відділення Національного олімпійського комітету –  Ніни Лемеш, Андрія Дериземлі, і, звичайно ж, від самої Валентини Цербе-Несіної.

Фото сайту НОК, соцмережі

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)