В окопах на східному фронті

На Луганщині завершився мистецько-волонтерський проект «Перша кобза Чернігівщини дітям та захисникам Луганщини».

На сході побувала делегація з Чернігівської області — активісти, волонтери, керівники і депутати місцевих рад, яких згуртував для поїздки відомий чернігівський кобзар–лірник, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Народний артист України Василь Нечепа.

В рамках цієї спільної ініціативи Командування Сухопутних військ ЗС України та місцевого самоврядування Чернігівщини пройшли  концерти Василя Нечепи у Сєвєродонецьку, Лисичанську, Новодружеську.

На кожному концерті – аншлаг і глядацький успіх, а особливий – у фахової аудиторії викладачів та учнів Сєверодонецького коледжу культури і мистецтв, Новодружеської дитячої школи мистецтв, дитячих музичних шкіл Лисичанська.

Співак виконав різножанрові українські пісні у супроводі кобзи та ліри, розповів про кобзарів та звичаї козаків. Студенти та викладачі отримали можливість почути аутентичне звучання народних інструментів та узнати багато цікавої інформації з їх історії. Колективу  Сєверодонецького коледжу культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва  Василь Нечепа подарував свою книгу «В рокотанні-риданні бандур», присвячену українському кобзарству.

А члени делегації голови Семенівської і Талалаївської районних рад Василь Малкович та Юрій Дзюбанц вручили подарунок — справжню чернігівську бандуру.

Пройшли концерти Василя Нечепи й у фронтових Трьохізбенці та Кримському, на які завітали місцеві мешканці та бійці однієї з бригад ОТУ «Північ» зі складу Об’єднаних сил, що тримають оборону на цих рубежах. Дав і незапланований імпровізований виступ бандурист безпосередньо на позиціях однієї з гірсько-штурмових бригад Сухопутних військ ЗС України.

Як відмітив начальник групи цивільно-військового співробітництва Командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Руслан Мирошниченко, це було вперше, коли Народний артист України виступав перед бійцями в окопах, – повідомила прес-група командування «Північ» у соцмережі.

Фото соцмереж

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *