Політичний туризм: особи і обставини

Вибори президента-2019 вступили у фазу активної агітації. Реєстрація завершена. До перегонів допущено 44 кандидати, півсотні відмовили.

Не оминають пошукачі найвищого мандату і Придесення. Минулого тижня Чернігів відвідав кандидат у президенти України, лідер «Самопомочі» Андрій Садовий. Напередодні поїздки він розмістив фото з дружиною на фоні Катерининської церкви із закликом до чернігівців – прийти і поспілкуватися. Вони відгукнулися численними коментарями у соцмережі. Назвавши Садового « політичним туристом», додавали: «Напевне, шукає нові місця для львівського сміття».

Навіть депутат Верховної Ради від партії Садового і колишня заступниця чернігівського мера відгукнулася. У коментарях до туристичної частини програми кандидата Анна Романова відчайдушно написала:  «І я весь час про це говорю, тільки ніхто не слухає». Можливо, тепер її хоча б партійний бос почує?

Поїздками відзначився і новий губернатор Чернігівщини. Олександр Мисник, з усього видно, з подивом вивчає область, котру одержав для керування. Побувавши на Городнянщині, чиновник вирішив стати такою собі « людиною-сандвічем», тобто розповсюджувачем реклами. Бо вдався до розхвалювання продукту, котрий випускає приватне підприємство, на яке його відвезли. Мабуть, не так вже й багато лишилося працюючих підприємств, що їх почали губернатори рекламувати.

У соцмережі Мисник не лише написав, а й додав півдесятка фото. «Друзі, а ви знали, що у Вихвостові Городнянського району виробляють найсмачніше в країні борошно? Перевірено на собі: дружина завжди просить купувати додому тільки його. Тож і вам раджу! До речі, кияни теж його купують. Щоправда, у супермаркетах борошна не бачив, а от у Чернігові на Ріпкинській є», – підказує губернатор.

Вихвостовське борошно дійсно славиться – давно і заслужено. Тут новини немає, а лише пізнє знайомство нової людини. Але ж як піде так і надалі, то треба буде чекати Сумського губернатора – з рекламою «Кролевецького борошна».

Креативними пошуками рекламних ходів на Чернігівщині відзначаються не лише кандидати та губернатори. Є і скромні анонімні творці піару. Жителі обласного центру ще не забули, як з минулої осені почали рясніти вулиці лаконічними плакатами нинішнього кандидата в президенти Ольги Богомолець. Там було лише одне слово – «Справедлива». І все, додавайте, що завгодно.

Тепер на під’їздах Чернігова з’явилися нові натяки. Листівки стверджують ««Богомолец идет в президенты, а Президент уходит в богомольцы». Втім, на парламентських виборах 2014 року Ольга Богомолець пройшла до Верховної Ради за списком «Блоку Петра Порошенка». І де справедливість?

І хоча на президентських виборах у 2014 році Ольга Богомолець зайняла восьме місце серед 20 кандидатів, отримавши 2% голосів, лікар і  політик обіцяє справедливі пенсії, справедливу реформу охорони здоров’я, справедливі податки. А ще вона виступає за легалізацію володіння зброєю в Україні.

Втім  зброєю під час виборчої кампанії  можна вважати здебільшого канцелярію – папір, ручки і телефони. Адже протягом лише одного дня, 5 лютого, правоохоронці навідалися практично до всіх районних та міських парторганізацій ВО «Батьківщина» нібито через анонімні повідомлення про підготовку до фальсифікацій майбутніх виборів. За повідомленням партійців, правоохоронці не виявили нічого підозрілого. Того ж дня жителі міста повідомили про ймовірний підкуп виборців в одній з приймалень депутата у Чернігові. Це був штаб БПП. І теж нічого не знайшли. Мимоволі згадується прислів’я про злодія і шапку, що горить…

Експертна думка

Політичний туризм: особи і обставини
4 (80%) 2 vote[s]

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *