35% жителів ОРЛО мріють повернутися в Україну, 21% – хочуть до Росії: опитування

Блогер Олена Степова опублікувала дані досліджень по ОРЛО (окупованих районів Луганської області), проведених соціологами на основі поставлених з РФ завдань. Така інформація, зазначає автор, не публікується на офіційних сайтх ОРЛО, дані відразу відправляються в Росію.

Олена Степова. Фото з власної сторінки у соцмережах

Так ось громадянам, які проживають на окупованих територіях, вже не віриться в те, що Росія забере «ЛНР» під крило або навіть просто юридично визнає «республіку».

Так, згідно з опитуваннями, 29% опитаних жителів «ЛНР» вірять в перспективу отримання незалежності і визнання «республік» з боку РФ.

Близько 35% опитаних жителів «ЛНР» висловили бажання повернутися в Україну. Оригінал посту доступний за посиланням.

Майже 21% опитаних жителів «ЛНР» бажає жити в Росії.

18% опитаних жителів «ЛНР» вибирають між життям в складі України або СНД, як автономії, але не в складі Росії.

Більшість респондентів вважає, що перспектив для отримання «ЛНР» самостійності немає. Під самостійністю вважається повний відхід від кураторства РФ.

Також більшість опитаних визнали, що немає перспектив для визнання «незалежності» «ЛНР» з боку РФ і світової спільноти.

Також соціологи виділили ряд красномовних тенденцій.

«Згідно з результатами соціологічних досліджень в «ЛНР», отримано такі оцінки подальшого розвитку ситуації в самопроголошеній «Луганській Народній Республіці»:

1. Населення «ЛНР» серйозно турбують проблеми корупції і хабарництва у всіх органах влади, найбільше населення обговорює корупцію в медицині і на контрольно-пропускних пунктах з боку «ЛНР», де рівень поборів викликає невдоволення навіть серед працівників держустанов «ЛНР».

Жителі «ЛНР» обурені, що корупціонери вдаються до методу візуальної оцінки, тобто сума хабара на КПП «ЛНР» залежить від зовнішнього вигляду людини і класу її авто. Чим чистіше, охайніше і багатше одягнений чоловік, чим вищий клас його авто, тим більше до нього претензій, обшуків і вище сума поборів.

Обговорюючи цю тему, жителі «ЛНР» все ж фокусуються на тому, що якби сума поборів була рівною до всіх, це б їх так не дратувало.

2. «Революцію» і «повалення» Плотницького Пасічником жителі «ЛНР» розцінюють, як банальний прихід до влади в республіці іншої політичної групи з Росії.

Обговорюючи цю тему, жителі «ЛНР» фокусуються на факті залежності від РФ і участь РФ в розстановці політичних еліт «ЛНР», підкреслюючи політичну залежність від РФ.

Зразок російського опитування. Скрін зі сторінки Олени Степової

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Жителів «ЛНР» (умовно звані – “місцеві жителі») турбує факт зростання кількісної присутності в «ЛНР» жителів РФ, в тому числі з вини російських військовослужбовців.

Тут слід розділяти, що особливе невдоволення викликане зростанням криміногенної ситуації, яка повністю залежить від морального обличчя російських військовослужбовців. П’яні бійки, ДТП, гонки на авто і БТРах, некоректна поведінка з місцевими жителями і жінками-лідерами з-поміж факторів роздратування.

При цьому менше роздратування викликають мирні жителі (умовно – “не місцеві»), тобто, громадяни РФ, які придбали житло або тимчасово проживають на території «ЛНР» через життєві обставини.

В цілому, поняття «не місцеві (ті, які приїхали з РФ)» 63% опитаних місцевих жителів сприймає негативно.

4. Загальна ситуація в «ЛНР» місцевими жителями розцінюється як критична, і оцінюється «набагато гірше» в порівнянні з рівнем життя в «Донецькій Народній Республіці» – скорочено «ДНР».

Тут слід виділити ще один фокус-фактор, який сприяє розвитку негативних тенденцій в суспільстві, а саме – знаходження на території «ЛНР» (в порівнянні з «ДНР») громадян Росії азіатського походження, вихідців з Поволжя, Сибіру, ​​Абхазії і Осетії, поведінка яких по відношенню до слов’ян більш жорстока, ніж етнічних росіян.

Збільшується тенденція етнічних і національних конфліктів.

5. Мешканці «ЛНР» зізнаються, що змушені дивитися російське телебачення, тому що не отримують достатньо інформації з України. Більш того, зменшився відсоток людей, які акцентують перегляд телепрограм на російських політичних ток-шоу.

Більшість опитаних підкреслило, що для повної об’єктивної картини їм не вистачає інформації з укр-ЗМІ.

Більшість жителів «ЛНР» відповідаючи на питання про інформаційну політику «ЛНР», підкреслили, що поза політичними уподобаннями і поглядами дивиться національний футбольний чемпіонат України, а не РФ, так як він яскравіший і більш насичений подіями.

Більше 56% опитаних чоловіків-мешканців «ЛНР» поза їхньою політичною позицією вболіває за луганську команду «Зоря».

Незалежно від політичної позиції, 58% жителів «республіки» продовжують відстежувати досягнення України в оборонній сфері, в сфері промисловості, науки і спорту та політики. Найменше мешканців «ЛНР» хвилюють проблеми церкви і релігії.

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *