Коли перевести годинник на літній час

У 2019 році перехід із зимового на літній час відбудеться в останню неділю березня, яка випадає на 31 число. За традицією, в ніч із суботи, 30 березня, на неділю, 31 березня, о третій годині ночі українці пересунуть стрілки годинника на годину вперед. Таким чином, у неділю, 31 березня, українцям доведеться спати на годину менше. В цей же день відбудеться перший тур виборів президента України.

Процедура переведення годинників ось уже понад століття розбурхує різні країни, в тому числі і Україну. Зокрема, головною метою переведення годинників на літній час вважається економія енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці і часу.

У багатьох країнах літній час так і називається – “daylight saving time” (DST) – тобто час, що зберігає денне світло.

В Україні переведення годинників здійснюють згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року № 509 “Про порядок обчислення часу на території України”.

Існує багато суперечок про доцільність зміни часу і його негативний вплив на здоров’я і самопочуття. Адже коли переводять годинники, людині необхідний певний період для адаптації і перебудови організму на новий режим. Таким чином, переведення годинників на літній час часто провокує перебої в режимі сну, зростання втоми, зниження захисної реакції організму, прояв стресів.

До того ж цей період припадає на період Великого посту і сезон авітамінозу, коли організм ослаблений після зимового сезону.

Щоб під час переведення годинників на літній час в Україні допомогти собі адаптуватися до нового режиму, правила прості. Необхідно повноцінно відпочивати, більше гуляти на свіжому повітрі, правильно харчуватися і менше піддаватися стресам. А за кілька тижнів до 31 березня постаратися раніше лягати спати.

Європейський парламент підтримав припинення зміни літнього часу на зимовий з 2021 року. Відповідне рішення прийняв Комітет з питань транспорту і туризму, передає прес-служба Європарламенту. Про це пише «Сегодня».

Комітет запропонував перевести годинник в останню неділю березня 2021 в останній раз для країн, які погодилися перейти на постійний літній час. Країни, які вважають за краще зберігати свій стандартний час, можуть перевести годинник в останній раз в останню неділю жовтня 2021 року.

У 2018 році в ЄС провели громадські слухання про переведення годинника, в якому 84% опитаних висловилися проти. На цій підставі Європейська Комісія подала пропозицію про встановлення літнього часу на постійній основі.

ЄС вперше уніфікував літні тимчасові домовленості в 1980 році, щоб забезпечити гармонійний підхід до переведення часу в рамках єдиного ринку, оскільки до цього національні практики і графіки літнього часу розходилися.

Поточна річна угода передбачає, що країни ЄС повинні перейти на літній час в останню неділю березня і повернутися до стандартного часу в останню неділю жовтня.

Як повідомили в комітеті з європейських справ, детальніші результати будуть представлені на зборах 12 березня.

Стрілки годинника переводять на літній і зимовий час, починаючи з 1981 року. Раніше вважалося, що Україна востаннє переведе годинники у 2012 році й залишиться у другому часовому поясі. Проте уряд не розглядав це питання.

Перехід на сезонний час проводиться більш ніж у ста країнах світу. Останньою країною, яка відмовилася від цього, стала Туреччина.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *