Чернігівці не довіряють поліції і найбільше побоюються стати жертвою злодіїв

Таких висновків дійшли автори дослідження, проведеного Харківським інститутом соціальних досліджень (ХІСД) за спільним проектом з Харківською правозахисною групою (ХПГ) в рамках оцінки діяльності Національної поліції. Дослідники опитували людей в різних регіонах, щоб скласти саме регіональний портрет сприйняття поліції.

Опитування показало: Україна далеко не однорідна у питаннях своїх найбільших побоювань. Наприклад, у Київській області, через перенасиченість регіону автомобільним транспортом, люди найбільше бояться стати жертвами ДТП. А от для невеликого Чернігова куди вагоміше втратити майно внаслідок квартирної крадіжки (понад 70% опитаних). А от крадіжки з авто хвилюють менше третини опитаних чернігівців. В самому Києві крадіжки з домівок – теж питання номер 1 – понад 76% респондентів переживають за це.

У соцмережах часто можна почути скарги людей на те, що стан справ із безпекою в їхньому місті погіршився. Проте це не зовсім відповідає дійсності. У дослідженні 50 % опитаних вважають, що рівень злочинності в місці їхнього проживання не змінився протягом останніх 12-ти місяців. У Чернігівській області понад 56% опитаних вважають, що злочинність лишилася на тому ж рівні, що й була. Більше ніж чверть опитаних (26 %) вказали, що злочинність, на їхню думку, зросла. Лише 11,1 % відповіли, що помітили зменшення злочинності протягом року. Для 13 % було важко відповісти на це питання. Слід відзначити, що найгірше оцінюють рівень злочинності жителі Дніпропетровської (55,7%), Житомирської областей та міста Київ. Респондентів, котрі побачили покращення ситуації, найбільше серед жителів Івано-Франківської та Хмельницької областей.

Найбільше наш регіон, на думку місцевих жителів, потерпає від розповсюдження нелегального алкоголю та наркотиків –  61% схиляється до такої думки. Вбивства трапляються у регіоні рідко – лише 4,6% опитаних схильні вважати цей вид злочину поширеним. Рідкість в Чернігівській області і напад на вулиці, пограбування – лише 8,7% респондентів думають, що  це може загрожувати в регіоні. Практично не турбує чернігівців і зростання зброї на руках у населення – тільки 11,4% це хвилює, на відміну від Києва, де зброя на руках стає аргументом для  57% респондентів. Найпоширеніший вид злочину в Чернігові та області порушення ПДД – це відмітили 56%.

Найбільше ж вбивства трапляються у найбагатшій Дніпропетровській області – майже 22% так вважають. В ній же також і відмічають ріст ДТП – майже 90% потерпають від цього виду злочину.

При цьому, майже 9% опитаних чернігівців ставали жертвами злочину. Це утричі менше, аніж на Волині, “лідері” цього рейтингу. Варто зауважити, що тільки третина з опитаних зізналася, що не повідомляла органам про цей факт.

Фото – Крим. Реалії

Не схильні в Чернігові хвалити свою поліцію за роботу. Майже 50% респондентів вважає її неефективною. В свою чергу у Вінницькій області така ж кількість населення задоволена тим, як працює місцева поліція. При цьому, в нас лише третина населення довіряє поліцейським і майже 42% – ні. І тільки 27% чернігівців готові допомагати поліції у будь-якій ситуації.

Що цікаво, при цьому, 75,7% опитаних говорять, що протягом останнього року ані в них, ані в родичів ніяких контактів з поліцією не було.

Чернігівці не довіряють поліції і найбільше побоюються стати жертвою злодіїв
3 (60%) 2 vote[s]

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *