В Україні випікатимуть “енергоефективний” хліб

В Україні створили пілотну Мережу енергоефективних хлібопекарів – керівники 12 хлібопекарських підприємств з різних регіонів України підписали в Києві відповідний меморандум. Про  це повідомляє Укрінформ.

Створення таких об’єднань промислових підприємств, як Мережа енергоефективних хлібопекарів, має допомогти знизити викиди СО2 в атмосферу, а також зменшити видатки підприємств на енергоносії і, як наслідок, збільшити прибуток компаній.

“Наше завдання – через підвищення ставки оподаткування СО2 змусити вітчизняний бізнес менше споживати енергетичних ресурсів. У нас ці ставки найменші в світі. Наприклад, Данія, Бельгія, Німеччина, Швеція мають ставку податку від 30 до 120 євро за викид тони СО2. У Польщі – 1 євро, а в Україні – взагалі 10 копійок. Минулого року при внесенні змін до бюджету ставки на СО2 підняли. Ці гроші підуть до державного бюджету”, – зазначили у Держенергоефективності.

У найближчих планах – перерозподіляти ці кошти на фінансування проектів, спрямованих на підвищення енергоефективності у промисловості.

Ілюстративне фото

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *