Учні обиратимуть предмети, а батьки проводити перевірки.

Про це йдеться у законопроекті «Про повну загальну середню освіту», котрий схвалив уряд на своєму засіданні.

За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, в Україні впровадять індивідуальний підхід у навчанні школярів. А діти, які здобувають освіту вдома, зможуть зарахувати свої навчальні досягнення та отримати документ про повну загальну середню освіту. Про це пише НВ. Крім того, існуватимуть два адаптаційні цикли з урахуванням освітніх та психологічних потреб дітей: перший – у 1-2-му класах, і другий – у 5-6-му класах.

“Саме цим законом для учнів передбачено дієві механізми побудови власної індивідуальної освітньої траєкторії. Для учнів з особливими освітніми потребами побудова такої траєкторії – можливість  інтеграції у життя звичайної школи. Для дітей, які серйозно навчаються ще поза школою, наприклад, ходять на спорт чи в музичні школи і так далі, – це можливість зарахувати отримані не в закладі знання, а вивільнений час використати на домашні завдання чи іншу роботу”, – наголосила Гриневич.

Реформа середньої освіти передбачає для дітей з особливими освітніми потребами  індивідуальні навчальні плани. Над ними працюватимуть спільно вчителі та батьки. План схвалюватиме педагогічна рада, а затверджуватиме директор.

Одне з важливих положень законопроекту регулює питання мови навчання. Пропонується три моделі. Перша – для корінних народів, які не мають власного мовного середовища і держави, яка б розвивала мову. У такому разі, викладання з 1-го до 12-го класу відбуватиметься мовою корінного народу паралельно з викладанням українською мовою.

У документі багато нововведень з оплати праці та методів навчання. Вони засновані на нормах закону «Про освіту».

Законопроект передбачає вибір предметів учнями. Для цього можуть створюватися міжкласні групи з кількох паралельних класів. В документі йдеться про реальну педагогічну автономію. Вчителі зможуть самостійно створювати навчальні програми, розробляти власні системи оцінювання та заохочення учнів.

Також передбачається підвищення кваліфікації вчителів за власним вибором та за кошт держави. Крім того, можуть з’явитися доплати за завідування ресурсними кімнатами, кабінетами інформатики та спортивними залами. Вони становитимуть від 10% до 20% від зарплати.

Директора школи обиратимуть на конкурсі з обов’язковою відео трансляцією та відео фіксацією. Він зможе керувати школою не більше ніж два терміни по шість років.

Батьки зможуть ініціювати позаплановий аудит школи. Він допоможе, якщо батьки вбачають проблеми у роботі закладу і вичерпали усі можливості вирішити їх разом з адміністрацією.

Одна з головних особливостей реформи полягає в тому, що всі освітні рішення мають ухвалюватися на рівні тріади вчителі-батьки-дитина, де необхідно врахувати інтереси усіх сторін.  Індивідуальний підхід та вибір предметів, на думку Міністерства освіти, дасть змогу дитині вивчати те, що їй цікаво, навіть якщо вона, за бажанням батьків вступила до профільної школи з поглибленим навчанням математики або гуманітарних дисциплін. Крім того, важливо зробити так, аби школярі уже в 15 років були спроможні обирати свою майбутню професію.

Реформа середньої освіти стимулюватиме вчителів набувати вищої кваліфікації, щоб вони могли надавати вищий рівень знань.

“І в Америці, і в Канаді, і в Європі у старшій школі частина викладачів взагалі мають ступінь доктора наук. Чим ця викликана така потреба? Дуже швидко змінюється економіка світова, дуже швидко змінюються  економічні уклади. Школа не може бути законсервована якимось таким середовищем, там повинні бути присутні люди, які на вістрі цих змін. Якраз люди, які є дослідниками, вони відслідковують ці речі, і вони можуть це імплементувати в освітній процес навіть для школярів”, – зазначила міністр.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)