Закарпаття стає українським Тайванем:

15 березня американська компанія Jabil відкрила нові виробничі потужності під Ужгородом, що збільшують потужності заводу вдвічі. Як повідомляє прес-служба компанії, завдяки новому виробництву кількість працівників на українському заводі поступово збільшиться з нинішніх 3 до 5 тисяч.

Переваги нового виробництва:

– На новому заводі виготовлятимуть мобільні телефони, медіаплеєри та комп’ютерну техніку для експорту до ЄС
– 2000 робочих місць
– Площа 20 700 квадратних метрів
– Загальний обсяг інвестицій 75 мільйонів доларів.

Завдяки новому виробничому майданчику на 20,7 тис кв м, будівництво якого почалося в січні 2018 року, загальна площа високотехнологічного виробництва зі складськими приміщеннями становить 46,6 тис кв м.

Урочиста церемонія відкриття нового виробництва відбулася за участю Президента Петра Порошенка, повідомляє спільнота Ukraine Now.

Це вже четвертий завод з виробництва електроніки на Закарпатті. У 2008 році американська компанія Jabil перенесла з Китаю частину виробничих потужностей на новий завод під Ужгородом. В результаті в 2008 році Європа вперше побачила мобільні телефони під маркою Nokia з позначкою made in Ukraine.

У 2008 році сингапурська корпорація Flextronics International теж перенесла виробництво електроніки з Китаю на Закарпаття. В Мукачевому був збудований завод електроніки. Але в зв’язку зі світовою кризою, завод законсервували та відкрили тільки в 2012 році.

На початку 2018 року завод Flextronics International відкрив поруч із заводом в Мукачево другий завод електроніки.  15 березня 2019 Jabil відкрив другий завод електроніки під Ужгородом.

Таким чином, на Закарпатті вже працює 4 заводи, які випускають сучасну електроніку та на яких працює вже близько 10 тисяч працівників.
Корпорація Jabil планує в найближчому майбутньому збудувати ще один завод електроніки на Закарпатті.

Причини перенесення виробництва електроніки з Китаю на схід Європи криються в першу чергу у географії: продукцію в Західну Європу звідти доводиться везти 30 днів, тоді як із Західної України – всього 2-3 доби.

Ужгородський завод Jabil – частина однієї з найбільших в світі корпорацій з контрактного виробництва електроніки Jabil Circuit, Inc. У світі у корпорації 120 заводів. Завод в Ужгороді входить в категорію мегасайт (від кількох тисяч співробітників). Таких в Європі всього три.

Середня заробітна плата на підприємстві сьогодні складає 14 тисяч гривен, надається повний соціальний пакет.

Український завод має повний цикл виробництва, починаючи з дизайну. 65% виробництва – телеком-замовник. 3% – авто. Решта – різна електроніка.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)