Чернігівщина четверта у п’ятірці

Дані Моніторингу децентралізації влади та та реформування місцевого самоврядування, котрі оприлюднив портал Децентралізація, засвідчили:  78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Серед них – і чернігівські.

Всього ж в Україні нині створено  884 об’єднані громади. Та в 96 районах досі немає жодної ОТГ.

За даними моніторингу, лідери і аутсайдери рейтингу областей щодо створення спроможних громад не змінилися. П’ятірка  кращих: Житомирська, Запорізька, Дніпропетровська, Чернігівська, Хмельницька області. Найгірше з формуванням ОТГ у Вінницькій та Закарпатській областях.

Дані моніторингу свідчать також, що найбільш динамічним показником розвитку реформи є співробітництво територіальних громад. Лише за останній місяць цим механізмом скористалися 93 громади. Вони уклали між собою 35 договорів про співпрацю.

Всього вже 1355 громад реалізують 360 договорів про співробітництво. Ці громади спільно збирають та утилізують сміття, надають соціальні та адміністративні послуги, фінансують освіту та медицину, розвивають культуру та туризм.

Фото сайту Децентралізація

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)