Чиста планета: почни із себе

Ми часто чуємо про  те, що раціональне споживання ресурсів – не ціль, а реальність, до якої кожен має прийти. Але, як виявляється, врятувати планету не так просто. З чого почати радить портал The Village.

Не обов’язково їхати ближче до океану, аби очистити його від пластику. Починайте зі своєї сім’ї, свого двору та місця роботи. Сміття в океані опиняється саме через нашу ще одну каву з собою та поліетиленовий пакетик для бананів. Чи можемо ми це змінити? Маленькі кроки мають значення: починайте з простих і зрозумілих речей.

Як купувати

Ми купуємо продукти харчування, одяг, дрібнички для дому та косметику майже щодня. Тут діють досить прості правила.

Звертайте увагу на упаковку

Обирайте продукти з мінімальним пакуванням, уникайте розфасованих у поліетилен овочів та фруктів. Обирайте скляну та паперову тару. Найкраще купувати продукти на вагу та складати все у власні мішечки чи контейнери. Сортуйте та здавайте на переробку папір, скло, пластик, алюмінієві бляшанки – зменшуйте вплив на екологію та не примножуйте смітників.

Ходіть за покупками із власними торбинками

Сьогодні є величезний вибір екосумок різноманітних фасонів та матеріалів. Оберіть щось відповідно до своїх потреб. Завжди носіть таку сумочку з собою та уникайте ситуації, коли без поліетиленового пакету ніяк.

Зменшуйте кількість покупок

Складайте списки перед походом у магазин, намагайся не вестися на маркетинг і не робіть імпульсивних покупок. Це допоможе не тільки зекономити кошти, а й уникнути псування зайвих продуктів.

Діліться тим, що не використовуєте. Наприклад, непотрібний одяг, книжки чи меблі можуть краще підійти для сусідської сім’ї.

Як пересуватися

Автомобілі продукують вуглекислий газ, який створює парниковий ефект і стимулює глобальне потепління. Розрахуйте кількість вуглекислого газу, який виробляєте. А тепер проаналізуйте свої дії та спробуйте скоротити його кількість

Обирайте громадський транспорт

Громадський транспорт зменшує кількість автомобілів на дорозі. Водночас громадський транспорт перевозить більшу кількість людей. Економить пальне та продукує меншу кількість вуглекислого газу.

Крім того, він менше стоїть у заторах. Отже, спалює набагато менше бензину.

Ходіть пішки або обирайте велосипед

Турбуйтеся про екологію та своє здоров’я – ходіть пішки або користуйтеся велосипедом, коли це можливо. Не любите велосипеди? Сьогодні від дому до метро чи сусіднього супермаркету можна доїхати і на самокаті.

Плануйте своє пересування містом і закладайте час на прогулянки замість того, аби їхати на машині коротку відстань.

Як їсти

Ми є не тільки те, що їмо. А також – як ми їмо. За статистикою, приблизно третина усіх виготовлених у світі продуктів псується або її викидають. Це близько 1,3 мільярда тон продуктів щороку. Розвинені країни таким чином втрачають приблизно 680 мільярдів доларів.

Найбільше викидають фрукти й овочі. Варто врахувати, що таким чином ми також втрачаємо всі ресурси на вирощування продуктів: воду, родючі ґрунти, а також енергоресурси. Як це змінити? Почніть зі свого раціону та щоденних звичок.

Заведіть власну пляшечку для води та кави. Тримайте їх, наприклад, на робочому місці – це зручно, стильно та не шкодить екології

Вживайте менше м’яса, курки та риби. На їхнє виробництво витрачається набагато більше ресурсів, ніж на рослинну їжу. Одним з найбільших виробників вуглекислого газу є не машини, а великі м’ясні ферми.

Уточнюйте про походження продуктів. Покажіть власникам, що є попит на відповідальний екологічний бізнес.

У холодильнику є обід, який вже не хочеться їсти – поділіться з колегою. Не встигаєте щось доїсти – заморожуйте. Не викидайте продукти на смітник. Компостуйте залишки їжі. Так ви повертаєте мінерали в навколишнє середовище.

Ділись, а не тільки лайкай

Sharing is caring – це проста істина, яка діє і у випадку відповідального способу життя.

Бачите цікавий контент про екологію у соцмережах – діліться ним на своїх сторінках. Нехай і ваші друзі дізнаються про мікропластик та чому навіть «паперові» стаканчики для кави розкладаються сотні років.

Голосуйте за важливі петиції та ініціативи, що покращують екологію. Якщо нічого не робити, то справді нічого не зміниться. Можливо, ви готові провести короткий воркшоп про те, як почати сортувати сміття вдома? А може, коротко пояснити, чому важливо відмовитися від одноразових поліетиленових пакетиків?

Потурбуйтеся про своїх батьків та старших родичів. Можливо, ви можете замінити лампочки у їхньому домі на LED, утеплити квартиру та дізнатися про можливі субсидії.

Висловлюйте свою думку та ініціюйте зміни. У вас набагато більше однодумців, ніж ви думаєте.

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)