Атрошенко: «Вже все вкрадене»

Про це Владислав Атрошенко сказав на традиційній ранковій нараді у мерії, пише «ЧасЧе». Так емоційно відреагував Чернігівський міський голова на скаргу, що один із трактористів чернігівського ЖЕКу №13 звільнився і нікому виконувати заплановані роботи.

«За 5 тисяч гривень ніхто працювати не буде. А 5 тисяч – це наслідок тарифу, а тариф – це наслідок неплатоспроможності. Аа неплатоспроможність населення – це наслідок слабкої економіки, а наслідок слабкої економіки – це наслідок … промовчу, – заявив мер, – Це сигнал для країни. Сигнал про те, що потрібно піднімати економіку. Не будемо піднімати економіку, в нас скоро звільняться всі звідси”.

Атрошенко вважає, що далі країну чекає прірва.

«Далі прірва, все приїхали. І це необхідно зрозуміти там. І консенсус уже потрібно олігархів, консенсус державний. Треба сісти, уже все украдено. Скоро треба уже один в одного красти. Розумієте? Потрібно, щоб один в одного купляв у 3 рази дорожчу електроенергію, а потім той хто продав електроенергію купив у того-то 3 рази дорожчу сталь. І так, уже в шістьох цей бізнес так існував би, але правда недовго», – навів приклад Атрошенко.

Тарифам і боргам була присвячена  майже вся наступна розмова. Бо, як повідомляє прес-служба Чернігівської міської ради, станом на 1 квітня заборгованість мешканців міста перед ПАТ «Облтеплокомуненерго» склала 150 млн грн. Загальна заборгованість за послуги підприємства – 230 млн грн. З цих причин ПАТ «Облтеплокомуненерго», у свою чергу, не може розрахуватися за спожитий газ із НАК «Нафтогаз».

Схожа ситуація і на КЕП «Чернігівська ТЕЦ». З нового року борг мешканців за тепло сягнув 92 млн грн, а загальна заборгованість за послуги підприємства складає 158 млн грн.

На думку чернігівського міського голови, необхідно більше спілкуватися з населенням через засоби масової інформації, більше розповідати про економіку теплогенеруючих підприємств і причини, які призводять до боргів.

«Щоб у Чернігові не було такої історії, як у Смілі, і щоб не розповідали по телебаченню, що мер винен, потрібно проводити роботу з населенням.Треба розповісти про економіку підприємства: до чого призвело систематичне відставання тарифів від ціни на газ, чому виникла ця заборгованість, і чи буде у чернігівців гаряча вода влітку, – підкреслив міський голова.

Зростання ціни на газ з одночасним скороченням субсидіантів призвела в кінцевому рахунку до зростання непоборних боргів населення. Треба враховувати ще й заклики від окремих політиків – не сплачувати за послуги. Всі ці речі сукупно призвели до того, що зросли борги населення.»

Владислав Атрошенко вважає: наслідком несплати заборгованості за послуги буде те, що на наступний рік ліміти на газ нададуть тільки тоді, коли місто підпише гарантійні зобов’язання за суб’єкта господарювання. А це заборонено Бюджетним кодексом.

Фото прес-служби Чернігівської міської ради

Позначки:,

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *