Сесія розглянула 70 питань, дала старт потужному виробництву

Сімнадцята сесія сьомого скликання прийняла звіт голови обласної ради Ігоря Вдовенка.

А ще, як повідомляє відділ інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату  ради, незважаючи на супротив окремих своїх колег, депутати  за другим заходом прийняли резонансне рішення.

Спір викликав пункт «Про погодження надання спеціального дозволу на користування надрами з метою видобування кварцових пісків родовища «Вершини» товариству з обмеженою відповідальністю «Сенд Індастрі».

Як наголосив директор ТОВ «Стюарт Флоат Гласс» Олег Семінський, відстоюючи цей дуже вагомий для Чернігівщини проект. У разі його запровадження, в Городні запрацює один із найсучасніших в Європі заводів.

На ньому виготовлятимуть скло  для обладунку «хмарочосів», різноманітних вікон, для комп’ютерної та іншої техніки. Але головне, що в  висотехнологічних цехах і на видобувних пісчано-кварцевих кар’єрах будуть створенні сотні робочих місць. До  місцевого та обласного бюджету потечуть вагомі фінансові надходження.

Коментуючи по закінченні сесії її результати, зокрема, стосовно надання спецдозволу на користування надрами з метою видобутку кварцових пісків родовища «Вершина» ТОВ «Сенд Індастрі», голова обласної ради Ігор Вдовенко відзначив: якщо не давати шанс підприємцям та піддавати сумніву будь-які ініціативи, ми будемо стояти на місці без всякого поступу і руху вперед.

За його словами, певні ризики завжди є. Але жоден інвестор не буде будувати завод і запускати виробництво, не маючи впевненості в отриманні дозволу на розробку родовища для видобутку сировини.

Значну увагу депутати спрямували і на розгляд блоку рішень з поліпшення  цивільного захисту населення, покращення соцзабезпечення військових та їхніх родин. Зокрема, внесли зміни до Програми соціальної підтримки учасників АТО/ООС, членів їхніх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки.

Депутати встановили суму щомісячної матеріальної допомоги кожному члену сім’ї загиблого (померлого) учасника АТО/ООС у розмірі  500 гривень.

Також у відповідь на звернення Дніпропетровської обласної ради до своїх чернігівських колег посприяти у наданні благодійної допомоги у вигляді лісоматеріалів для проведення реконструкції казарм та поліпшення умов розташування особового складу військових на сході України, зголосилися допомогти.

І прийняли рішення «Про безоплатну матеріальну допомогу п’ятому окремому батальйону Української добровольчої армії». Відповідно до нього комунальне підприємство обласної ради «Чернігівоблагроліс» відправить до Січеславщини близько ста кубічних метрів деревини.

Нинішня сесія поповнила Чернігівщину новою природно-заповідною зоною –  ботанічним заказником місцевого значення «Цикля». Місце його розташування – прилегла до села Озеряни Варвинського району територія, де знаходиться глибокий та розлогий яр. На  його схилах зберіглась майже неторкана лісова та лучна рослинність рідкісних та малопоширених видів.

Також депутати створили комунальний заклад «Регіональний ландшафтний парк «Міжрічинський» Чернігівської обласної ради». Його включать до Переліку об’єктів спільної власності територіальних громад Чернігівщини та передадуть в управління обласній державній адміністрації.

Це викликано тим, що РЛП «Міжрічинський» існує з 2002 року, а адміністрації, яка б займалася відтворенням біологічного різноманіття, забезпечувала раціональне використання природних ресурсів, до цих пір немає. Найближчим часом оголосять конкурс і на відбір очільника нового комунального закладу.

Фото сайту обласної ради

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)