Подружжя з містечка на Вінниччині робить порцеляну для столичних ресторанів

Бренд Maistrenko Ceramics подружжя Майстренко Олексій та Олеся заснувало у 2012 році, кілька років працювали у Хмільнику в Вінницькій області, але зараз майстерня переїхала до столиці. Вся кераміка марки робиться власноруч, вона існує в одиничному екземплярі або дуже обмеженим тиражем.

Історію про талановите подружжя та їхню історію успіху виклав портал Brandstory.

Ще навчаючись в інституті молоді Майстренки робили керамічні витвори та продавали їх на ярмарках, про створення бізнесу тоді вони не замислювалися, робили для душі:
Про бізнес не думали, спочатку ми заробляли в інституті, робили кераміку і ходили на ярмарки, фестивалі, різні виставки, де могли продати. Все йшло доволі вдало, знаходили перших постійних клієнтів, брали приватні замовлення. Робили все якісно і красиво, тому одразу знайшли свого покупця.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коли закінчили інститут, у нас вже була доволі велика база клієнтів і знайомств, тоді ми почали розробляти стратегію, реалізувати кераміку через певні галереї, багатьом відмовляли, оскільки виробляли небагато і підбирали місця реалізації, які нам подобаються. Звісно, на початку найскладнішим було зрозуміти хто ми і чим ми хочемо займатись, що саме ми робимо унікальне. Ми не зовсім компанія, скоріше майстерня, тому складності у нас особливі.

Були пропозиції створити достатньо велику компанію із залученням серйозних інвестицій, але ми зрозуміли, що це не зовсім те, що нам потрібно.

Якщо брати великі компанії, то ми значно швидше і гнучкіше зможемо запропонувати замовнику якісний і унікальний продукт. Ми розробляємо для ресторанів, кафе, приватних замовників новий дизайн, індивідуально і швидко. Освіта художника-кераміста і великий досвід роботи з фарфором нам тільки допомагають.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Майстерня Maistrenko Ceramics працює не просто з керамікою, а з найбільш витонченим її різновидом — порцеляною (фарфором). Як кажуть майстри, матеріал визначає стиль і напрям роботи – їхні вироби ніжні та витончені.

Але керамічні речі повинні бути не тільки красивими, а й функціональними, тому виготовляють чайні та кавові сервізи, столовий посуд (тарілки, горнятка, сільнички, чашки, кухлі). Можуть зробити сервіз під замовлення і, до речі, відтворюють старі зразки кераміки. Для виробництва використовують українську, французьку, іспанську глину, а також німецькі, італійські та іспанські глазурі й пігменти.

Починали ми зі звичайної глини, потім перейшли на фарфор. Звісно продукція дуже змінилась, тому що матеріал диктує свої умови. Ми багато вивчали традиційну українську кераміку, італійську майоліку, середньовічне гончарство, там багато складних прийомів, які повторити вже дуже важко, а іноді неможливо.

Коли працюєш з фарфором, то є багато речей, які контролювати дуже важко, висока температура 1300С дуже впливає на кінцевий результат. Кераміка виходить дійсно неповторна.

— Чи пам’ятаєте Ви свою першу продаж?
— Це було на другому курсі інституту, ми виставлялися на ярмарку. Точно не пам’ятаю, хто купив, але це була маленька розписана тарілочка за 20 грн. Відчуття теж не пам’ятаю, але, коли в кінці дня ми повернулись з легшим рюкзаком — це було досить приємно.

— Я так розумію, що Ви вважаєте ярмарки найбільш ефективними для просування власної продукції?
Так, ефективно просувати продукт на маркетах, одразу видно товар і майстра. Рекламою ми зовсім не займаємось. Знаю, що сайт нам не потрібний, вся реалізація через інстаграм і фейсбук. Найефективіше – це коли в тебе купили продукт відомі люди, лідери думок, художники чи дизайнери і просувають тебе. Але таку схему навмисно зробити неможливо, тому треба робити весь продукт на 100% якісний і стильний — і вас побачать.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

— Чи залучали ви інвестиції для розширення та створення власного бізнесу?
Перші гроші позичали. На перше обладнання просто давали батьки. Зараз ми відкладаємо власні гроші на побудову великої майстерні. Ми розростались доволі повільно, тому встигали заробляти і вкладати. Були пропозиції вкласти в наш бренд, магазин і майстерню приватні гроші, але ми відмовлялись. Звісно, ми хочемо запустити нову серію посуду, вийти на більші обсяги, побудувати велику майстерню, але для нас найцінніше – родина та творча свобода.

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *