Студенти-аграрники показали в Сосниці на що здатні

Налаштувати плуг, виїхати на тракторі в поле та зорати землю – такі практичні завдання мали виконати  учасники  обласного конкурсу трактористів. Змагання пройшли у Сосниці в місцевому професійному аграрному ліцеї. Про них розповів канал Чернігів:UA

У них взяли участь студенти аграрних навчальних закладів з Ніжина, Ічні, Дігтярівки, Сокиринців, Куликівки та Сосниці. Максимальну кількість балів набрав Іван Гладченко – студент із Сосниці. Він і представлятиме область на Всеукраїнських змаганнях.

Конкурсанти виконувати тестові завдання, вирішували фахові кросворди. На це їм відводилося півтори години. Але головне – робота в полі. Тут для кожного  розмічена ділянка для оранки. Позначена прапорцями. Студенти готують плуги до роботи. По черзі орють.

Оцінюють їхні зусилля фахівці –  сільгоспвиробники Сосниччини. Вони визначають глибину та рівність зораного поля. Вірну послідовність підготовки до роботи.

Нині, як стверджують фермери, досвідчених аграрників-фахівців на Чернігівщині бракує. Лише на дві третини закрита в області потреба у трактористах, підтверджує начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості Сергій Заровний.

«За останні три місяці служба зайнятості по трактористам зареєструвала 700 вакансій. По водіях –600. По такій професії як робітник з комплексного обслуговування сільського господарства – понад 50. Нині  у водіїв та трактористів – це заробітна плата до 15 -20 тисяч гривень.»

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *