КМІС вважає результати опитування щодо виборів від “Рейтингу” – вірогідними

Результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, згідно з яким 61% виборців, які збираються прийти на другий тур президентських виборів, вважають, що президентом стане Володимир Зеленський, швидше за все, підтвердяться, вважає заступник виконавчого директора Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) Антон Грушецький.

На даний момент, якщо все збережеться, то результати другого туру будуть приблизно такими, як показують опитування“, – сказав він в ефірі Радіо НВ в четвер 11 квітня.

Грушецкій також підкреслив, що для відтоку голосів виборців від кандидата Зеленського він повинен “надсерйозно” себе дискредитувати.

При цьому заступник директора КМІС додав, що майбутні дебати між кандидатами можуть вплинути на рішення обмеженого числа виборців.

“Вони (дебати, – ред.) на результатах, звичайно, можуть позначитися, але вони можуть вплинути, швидше за все, на обмежену кількість відсотків (виборців)”, – сказав соціолог.

11 квітня соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила дані опитування, згідно з якими, у другому турі президентських виборів шоумена Володимира Зеленського готові підтримати 61% серед тих, хто збирається прийти на вибори. За чинного главу держави Петра Порошенка готові проголосувати 24% з-поміж тих, хто піде на вибори.

REUTERS/Vasily Fedosenko

Якщо детальніше, то на запитання “За кого з цих кандидатів Ви голосуватимете у другому турі виборів Президента України?” опитані “Рейтингу” відповіли наступним чином: 51% сказали, що голосуватимуть за Зеленського, 21% – за Порошенка. Ще 18% – не визначилися, 10% – не мають наміру голосувати.

Серед тих, хто має намір голосувати у другому турі: 61% – за Зеленського, 24% – за Порошенка. Ще 15% – не визначилися.

Серед тих, хто має намір голосувати у другому турі і визначився з вибором: 71% – за Зеленського, 29% – за Порошенка.

За даними соціологів, Зеленський випереджає свого конкурента у всіх вікових категоріях. Також він є лідером серед мешканців сходу, півдня та центру. Водночас на заході – позиції обох кандидатів майже рівні.

61% опитаних вірять, що наступним Президентом України стане Зеленський, 17% – Порошенко. Ще 22% – не визначилися із відповіддю. Серед електоральних груп кандидатів, що набрали значні результати у першому турі, відносна більшість переконана, що майбутнім Главою держави стане Зеленський. У середовищі симпатиків Порошенка половина переконані в перемозі свого фаворита, водночас чверть вважають, що переможе Зеленський.

Зазначається також, що аналіз динаміки мотивів голосування за кандидатів у другому турі виборів Президента свідчить про зростання протестного голосування серед виборців обох кандидатів.

Так, 75% виборців, які готові підтримати у другому турі Порошенка, голосують швидше за нього, натомість 22% – голосують швидше проти Зеленського (у лютому таких було 12%). Водночас 57% виборців, які готові підтримати у другому турі Зеленського, голосують швидше за нього, натомість 41% – проти Порошенка (у лютому – 33%).

Крім того, за даними соціологів, 31% опитаних вважають, що коли люди обирають Порошенка, вони голосують безпосередньо за особистість, а 26% – таким чином голосують проти президента РФ Володимира Путіна. Остання позиція більш характерна для виборців Заходу країни. Серед виборців самого Порошенка майже 40% голосують не так за Порошенка, як проти Путіна.

Опитування проводилося з 5 до 10 квітня. Було опитано три тисячі респондентів.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)