Порошенко хоче ліквідувати посади голів ОДА і шукає волонтерів на посади членів ДВК

Президент України Петро Порошенко пообіцяв у випадку перемоги на виборах президента одразу зайнятися ліквідацією посад голів облдержадміністрації та замінити їх префектами з дещо іншими повноваженнями.

Про це він заявив під час виступу на стадіоні, відповідаючи на питання журналістів у режимі прямого ефіру.

За словами президента, він збирається ініціювати зміни до Конституції одразу після виборів.

Фото – Укрінформ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Одразу після президентських виборів я буду ініціювати внесення змін до Конституції, де посади голів облдержадміністрацій будуть ліквідовані, бо це є продовження реформи децентралізації, – сказав Порошенко. – Замість них будуть префекти з більшими і меншими функціями. Виконавча влада передається громадам…, а контрольні функції, в тому числі, контроль суверенітету і територіальної цілісності держави залишаються в префектів“.

Окрім того, прокоментував Петро Порошенко і ситуацію, яка склалася навколо невеликої кількості подань кандидатур від його політсили у члени ДВК, зокрема і на Чернігівщині.

Журналіст: – Чи не може це призвести до відсутності результату кворуму і відсутності затверджених результатів на цих дільницях?

– ...Я думаю, що це питання точно треба ставити не кандидату. У нас, наскільки я розумію, щоденно є речник штабу – пан Медвєдєв. І я попрошу його, щоб він завтра (15 квітня -ред.) ретельно  проінформував щодо заповнення квот щодо… дільничих комісій… Моя позиція наступна: не можна на сьогоднішній день ніякими кроками і ніякими технологіями зірвати кворум і заблокувати голосування. Це ні в кого не вийде. Тому що законодавство саме передбачає – якщо не дай Боже в комісії немає кворуму – окружна комісія одразу приймає рішення, змінює кворум і комісія  продовжує роботу. Якщо хтось хоче запропонувати будь-які інші сценарії, робити теорії заговору, я говорю – у нас немає зацікавленої більше людини у проведенні чесних виборів, ніж президент Порошенко.   

Окрім цього, кандидат звернувся до глядачів з проханням звернутися на гарячу лінію його штабу та зареєструватися волонтерами.

Я  так розумію: приділити окрему увагу Чернігівській області. Там, де за  інформацією їх (членів ДВК – ред. ) може бути певна нестача. Зареєструйтеся, приходьте – і в якості членів комісій, і в якості спостерігачів. І допоможіть мені забезпечити захист вільного волевиявлення громадян.  

Мені не подобається, коли виборча кампанія в Україні схожа на німе кіно. Коли замість участі у дебатах ми маємо віртуального кандидата, який намагається переконати нас своїми кліпами. Це не гідно української демократії!Мені не подобається, коли всі, починаючи від Жириновського і закінчуючи Азаровим, від Януковича до Зюганова, вирішують, кому бути Президентом моєї країни. Цю ситуацію мав би пояснити сам кандидат, але чомусь він цього не робить. Це неповага до народу і країни.Володимире Олександровичу, чекаю вас 19 квітня в студії Суспільного мовлення на дебати!

Опубліковано Петром Порошенком Неділя, 14 квітня 2019 р.

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. Увечері стали відомі результати екзит-полів – згідно з ними, найбільше голосів набрали Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За даними обробки 100% електроних протоколів ЦВК Зеленський набрав 30,24%, а Порошенко – 15,95%  голосів виборців. 1 квітня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати обох кандидатів у президенти. Спочатку команда Зеленського відмовилась від пропозиції. Українці почали ширити у соцмережах хештег #хочубачитидебати.

 

 

Читайте також:

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

    Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)