В Україні створений розсадник енергетичних культур

В науково-технічному центрі «Біоенергія» на Тернопільщині створений розсадник енергетичних культур. Його площа 12 га. Тут вирощують тополю, енергетичну верби, міскантусу, просо прутоподібне та павловнію. Про нову справу розповів agrotimes.net.

«Ми ставимо за мету показати продуктивність, урожайність енергетичних культур, адаптувати їх до нашої зони. За один-два роки відберемо найкращі сорти та будемо їх районувати. Проведемо інтродукцію культури в зоні Лісостепу та поширюватимемо в Західній Україні. Вже забезпечуємо наших партнерів розсадою», — ділиться  директор НТЦ «Біоенергія» Михайло Гументик.

Так вирощують енергетичну вербу

У жовтні 2018 року укладений меморандум про співпрацю по ефективному розвитку відновлюваної енергетики між Держагентством з енергоефективності та енергозбереження України, НТЦ «Біоенергія» та Міжнародною фундацією «Енергетична ферма» (Норвегія).

Документ, зокрема, передбачає, створення пілотних енергетичних плантацій та заснування енергетичних кооперативів із вирощування та використання біомаси.

Перші кілька років проект фінансуватиметься за грантові кошти Міністерства закордонних справ Норвегії, але в майбутньому центр планує вийти на самоокупність.

Фото: hromadske.volyn.ua

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *