А з травня буде нам пеня. Після 20-ого

Із травня цього року набуває чинності новий закон. Саме він установлює абонплату за комуналку і за кожен день прострочення будуть нараховувати пеню. У такий спосіб чиновники хочуть унеможливити заборгованість населення. Розмір пені складе 0,01% боргу за день. Нараховуватиметься вона тим, хто буде оплачувати рахунки пізніше 20 числа кожного місяця.

Закон «Про житлово-комунальні послуги» ухвалили ще торік. Але вступить у дію він лише у травні 2019-го. Спочатку передбачалося, що вже з 1 січня українці житимуть за новими правилами. Однак улітку Верховна Рада це рішення переглянула. Офіційна причина – у документі за відсутність лічильників пропонують штрафувати постачальників. Оскільки лічильники встановити не встигнуть до початку наступного року, закон відтермінували, пояснює видання «Панорама».

Що змінює новий закон:

  • доведеться платити пеню за прострочення платежів;
  • введуть абонплату за комуналку;
  • зобов’яжуть впускати до квартири комунальників;
  • дозволять відключати комунальні послуги за борги;
  • комунальники платитимуть штрафи за відключення послуги без причини.

Не пізніше, ніж через півроку після вступу закону в дію, українці повинні вибрати постачальника комунальних послуг і модель роботи.

Їх існує три:

  • кожен укладає договір сам;
  • один управитель укладає договір від імені всіх мешканців;
  • ОСББ укладає угоду від імені всіх мешканців.

Як і коли нараховуватимуть пеню?

Починаючи з 20 травня, українці, які платять за комуналку із запізненням, платитимуть штрафи. Розмір пені – 0,01% боргу.

Наприклад, якщо сім’я платить у середньому 1500 грн за комуналку за місяць і прострочила платіж на 90 днів, сума боргу збільшиться приблизно на 27 грн.  У майбутньому розмір пені можуть переглянути.

Кабінет Міністрів розробив документ, який установить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою:

мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло – 0,004; холодна вода – 0,0035; вивезення сміття – 0,0015.

Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, на холодну воду – 37,6 грн і на вивезення сміття – 16,1 грн.

Із ростом мінімальної заробітної плати будуть збільшуватися і максимальні розміри абонентської плати. Водночас, як і зараз, окремо потрібно буде платити за послугу як товар. Але навіть якщо зовсім не користуватися комунальною послугою, абонентську плату доведеться оплачувати в будь-якому випадку.

Плата за абонентське обслуговування – платіж, який споживач платить виконавцю комунальної послуги з індивідуального договору про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку. Зібрані гроші спрямують на витрати з укладання договорів, розподіл послуги, обслуговування лічильників

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)