І хочеться, і сумніви

 

Це – Папернянський кар’єр скляних пісків. Новий буде не менший

Як ми вже писали,з другої спроби депутати Чернігівської обласної ради тиждень тому на черговій сесії  надали погодження спеціального дозволу на користування надрами для видобування кварцових пісків компанії «Сенд Індастрі». Це родовище з кварцовим піском  «Вершина», розташоване поблизу села Ваганичі Городнянського району.

Розробники проекту підняли старі геологічні карти і таким чином «знайшли» родовище з запасами кварцового піску. Його виявили ще радянські геологи у 70-х роках минулого століття. Одразу після цього відомий в Україні інвестиційний експерт Олег Семінський розпочав пошук інвестора. За його словами, на які посилається газета «Чернігівщина», проект із будівництва єдиного в Україні заводу із виробництва скла будуть реалізовувати транснаціональна компанія «Стюарт інженірінг» (США) та Швейцарський фонд P-Build Holding AG. Обсяг інвестицій –  250 мільйонів доларів США.

«Планується, що промислова потужність заводу становитиме 600 тон скла на добу. На це йтиме 400 тон кварцового піску, – розповідає Олег Семінський. – Асортимент продукції складатиметься з листового скла і склопакетів. А в перспективі-  й автомобільного скла для потужних виробників Німеччини, Франції та Італії».

За словами Семінського, реалізація інвестпроекту дозволить створити 350 робочих місць. 250 чоловік працюватимуть на заводі, 100 – на кар’єрі з видобутку піску. Частина фахівців пройде стажування в Європі й США. А збудувати підприємство обіцяють не пізніше 2021 року. Про це повідомив сайт «0462».

Та попри благі наміри, існує кілька суттєвих пересторог, аби сприймати проект «на ура».

По-перше, що насторожує в одному з найбільших інвестиційних проектів на Чернігівщині за останні кілька років, – це те, що пісок видобуватиме одна фірма, а завод реєструватиметься на іншу.

Погодження на отримання спецдозволу лобіювало ТОВ «Сенд Індастрі», представником якої назвався Олег Семінський.

?????????????????????????????????????????????????????????

Саме це підприємство і планує видобувати кварцовий пісок.

У відкритому доступі наявна інформація, що зареєстрована компанія у селі Ваганичі Городнянського району. Керівником там Олег Іванович Стельмах. Розмір статутного капіталу –лише 7 тисяч гривень. А от власниками ТОВ «Сенд Індастрі» з першого квітня 2019 року є дві компанії – «Костам Ентерпрайзес Лімітед» із статутним внеском 3500 гривень (50% капіталу) та «Сандлорд Холдінг Лтд» з рівнозначним внеском. Обидві компанії зареєстровані на Кіпрі…

Завод, на якому планується виробляти скло, буде оформлений на ТОВ «Стюарт Флоат Гласс». Зареєстроване товариство у Городні. Розмір статутного капіталу фірми складає 10 тисяч гривень.

У засновниках три компанії, теж  зареєстровані на Кіпрі: «Весенем Консалтінг Лімітед» (місто Ларнака, Кіпр) з розміром статутного внеску 1700 гривень, «Костам Ентерпрайзес Лімітед» (місто Ларнака, Кіпр) з розміром статутного фонду 5425 гривень та «Сандлорд Холдінг Лтд» (місто Лімасол, Кіпр) – розмір статутного капіталу 2875 гривень.

Керівником ТОВ «Стюарт Флоат Гласс» є той самий Олег Іванович Стельмах. Як виявилося, на ньому, окрім згаданих двох, числиться ще п’ять фірм та одна профспілка.

Чому і навіщо реєструвати фірми за межами України з мізерним статутним капіталом? Очікуються ж багатомільйонні інвестиції!

Неоднозначна фігура й  лобіста, який представляє інтереси видобувника –  ТОВ «Сенд Індастрі», Олега Семінського. Кілька років тому він набув слави на всю Україну. На початку 2012 року генерального директора найбільшої в Україні приватної газодобувної компанії «Нафтогазвидобування» Олега Семінського викрали і протримали на ланцюгу три з половиною роки.

Одним із замовників викрадення називали тоді екс-регіонала Миколу Рудьковського. На той час компанією володіли нардепи-регіонали Нестор Шуфрич та Микола Рудьковський. Причиною викрадення Семінського називали переділ бізнесу. Зрештою компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова змогла за копійки заволодіти активами «Нафтогазвидобування».

Певне, деякі депутати змогли згадати і гучну славу лобіста, і зважити на сумнівні за капіталами фірми, що претендують на «золоті піски». Тому й висловлювали побоювання: а чи не завершиться все кар’єром і простим копанням піску? Представник інвестора намагалися розвіяти сумніви.

«Ми хочемо надання спецдозволу на видобування цього піску, левова частка якого буде постачатись на завод, – заявив  Олег Семінський. – Разом із тим частину піску ми будемо продавати по собівартості будівельним компаніям, враховуючи те, що там є домішки металу».

Із першої спроби таке пояснення не переконало більшість. Надати дозвіл на користування надрами сесія не спромоглася. Втім, з подачі екс-голови Чернігівської ОДА і депутата облради Валерія Куліча питання погодження  спецдозволу все ж вдалося проштовхнути.

Олег Семінський запевнив депутатів: підприємство збудують у Городні на території колишнього аеродрому. У власності інвесторів уже перебуває 49 гектарів землі, яким планують змінити цільове призначення.

Тож попри побоювання і перестороги, депутати рахують кошти обласного бюджету. А в ньому все більшу частку займає рентна плата за користування надрами. Минулого року бюджет отримав з ренти 22 мільйони 632,5 тисяч гривень або 124% до бюджетних призначень. Якщо порівнювати з 2017 роком, то обсяг податку збільшився вп’ятеро – на понад 18 мільйонів гривень. Здебільшого це були надходження від рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату в обсязі, які законодавчо закріплені за обласними бюджетами з 2018 року.

А ще на Чернігівщині вже діє підприємство, спеціалізоване на видобутку, збагаченні та збуті природних кварцових пісків. Це ТОВ «Папернянський кар’єр скляних пісків». Воно діє на базі Папернянського і Грибово-Руднянського родовищ в Ріпкинському районі.

Це одне з найрентабельніших, ефективно працюючих підприємств у регіоні. Частка його продукції на ринку України сьогодні становить до 30% поставок скляних пісків, що використовуються у виробництві листового віконного, лабораторного, медичного скла, скляної тари, кришталю, облицювальної плитки, кераміки, сухих будівельних сумішей та інших видів продукції. У загальному обсязі поставок до 40% становить експорт продукції на склозаводи Росії, Білорусі, Болгарії.

Позначки:,

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)