Всі ДВК на 6 виборчих округах Чернігівщини укомплектовані

Всі дільничні виборчі комісії на 6-ти округах Чернігівщини сформовані повністю. Про це розказав голова обласного осередку комітету виборців України Володимир Андрійченко. За його словами, кворум є на всіх дільницях. Для кворуму потрібні 9 членів комісії, кандидати подали щонайменше 10. Тобто, будь-які рішення, які комісія прийматиме повним складом одноголосно, будуть правомочні, сказав Володимир Андрійченко. 15 квітня, з його слів, члени виборчих дільниць завершили розносити запрошення на вибори Президента. Наразі комісії отримують печатки та посвідчення.

Володимир Андрійченко, голова обласного осередку комітету виборців України:

– … були створені дільничні виборчі комісії. Склад в повному обсязі. Про кількісний склад наразі важко говорити, тому що йдуть заміни. Не всі члени комісій погоджуються працювати, хоча стислі терміни. Винагорода від держави складає близько 500 грн, тому у великих містах – Чернігові, Ніжині, Прилуках люди, дізнаючись про суму винагороди, не завжди готові попрацювати.

Сформовані всі 217 дільничних комісій у 210-окрузі, до якого входять Прилуки, Прилуцький, Козелецький та Бобровицький райони, інформує голова окружної комісії Вадим Чайка. Найбільше проблем, з його слів, було з дільничними комісіями в Козелецькому районі, пише “Суспільне. Чернігів“.

Не вистачало, дійсно, в нас станом на позавчора 750 членів дільничних виборчих комісій. Причини різні, якби, я так розумію, через оплату мабуть. Справа в тому, що якщо окружна комісія вводить до складу дільничної виборчої комісії людину, то людина отримує виключно добові, тобто за дві доби на виборах. На сьогоднішній день всі дільниці в нас по складу закриті і розпочинають роботу. Зараз куратори зв’язуються з головами дільничних виборчих комісій та з’ясовують чи запустилися вони, чи працюють, чи прийняли присягу.

Як повідомлялося раніше, людей для формування дільничних комісій забракло у трьох з шести округів на Чернігівщині: 206-му, 209-му та 210-му. 15 квітня окружні комісії мали закінчити формувати склад ДВК. Останній термін подання до ОВК кандидатур до складу ДВК від кандидатів у Президенти був 12 квітня. Від Володимира Зеленського до окружних комісій подали по 8 кандидатур на великі дільниці, по сім на середні і по шість на малі. Від Петра Порошенка – по дві кандидатури, заявив голова чернігівського осередку Комітету виборців України Володимир Андрійченко.

Окрім цього, загальні дані по ситуації з членами ДВК по Україні повідомила і Центральна виборча комісія.

Так, для організації підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року Центральна виборча комісія своєю постановою №773 від 10 квітня 2019 року сформувала склади 199 окружних виборчих комісій (ОВК).

Згадані окружні виборчі комісії мали сформувати склади 28 808 дільничних виборчих комісій (ДВК), залучивши до їх роботи близько 413 тисяч громадян України.

При цьому, згідно з приписами частини дванадцятої статті 85 Закону “Про вибори Президента України” у разі, якщо кандидат на пост Президента України не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії у строки, передбачені частиною дев’ятою цієї статті, окружна виборча комісія формує склад дільничної виборчої комісії у кількості, визначеній частиною восьмою цієї статті, за поданням голови відповідної окружної виборчої комісії на підставі пропозицій членів окружної виборчої комісії.

Відсутність подань від кандидатів значної кількості кандидатур до складу дільничних виборчих комісій та необхідність їх доформування за поданням голів ОВК стало справжнім викликом для багатьох окружних виборчих комісій.

Найбільш гостро проблема доформування складу ДВК з виборів Президента України за поданням голів окружних виборчих комісій постала у понад 40 округах.

Фото – Радіо Свобода

Півтора дні напруженої роботи всіх членів ОВК, і, як результат, відповідні окружні виборчі комісії переважно впоралися з цим завданням. За це велика подяка і членам ОВК, і нашим громадянам, які відреагували на заклик і подали відповідні заяви.

Так, станом на 15:00 годину 16 квітня 2019 року в ЄІАС “Вибори” наявна інформація щодо призначення на посади голови, секретаря та члена дільничної виборчої комісії 401 464 осіб:

195 026 – за поданням Зеленського В.О.,
147 228 – за поданням Порошенка П.О.,
59 210 – за поданням голів ОВК, капітанів суден, керівника полярної станції.

Разом з тим, ця інформація є оперативною, вона поки що не відображає реального остаточного стану формування дільничних виборчих комісій, результати формування комісій продовжують опрацьовуватися засобами ЄІАС “Вибори”.

У ЦВК підкреслюють, що вперше за історію українських виборів майже 60 000 осіб були залучені саме окружними виборчими комісіями до роботи у складі дільничних виборчих комісій.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)