Чернігівщина – п’ята за обсягом сільгосппродукції на одного жителя

Чернігівщина посідає п’яту сходинку серед областей України за обсягом виробництва сільськогосподарської продукції на одну особу. Про це на сайті ОДА повідомив директор департаменту агропромислового розвитку Чернігівської облдержадміністрації Юрій Ткалич.

«Майже 216 млн  грн фінансової допомоги отримали аграрії Чернігівщини з державного бюджету. За сумою освоєних коштів область четверта, до того ж єдина, що спрацювала за всіма напрямками підтримки фермерства. Загалом фінансова допомога фермерським господарствам сягнула майже 10 млн грн», — говориться у повідомленні.

Десятьом виробникам органічної продукції за «Програмою фінансової підтримки органічного виробництва в Чернігівській області на 2016-2021 роки» компенсовані витрати за проведення сертифікації. А це – понад 250 тис.грн.

За рік в сільське, лісове та рибне господарство Чернігівщини залучено 3,7 млрд грн капітальних інвестицій. Це на 112% більше, ніж у 2017-му і охоплює майже 45% обласного показника.

За рахунок інвестиційної діяльності в агропромисловому комплексі області завершено будівництво та реконструкцію 13 об’єктів.

Крім того, торік на Чернігівщині укладено 38 аграрних розписок на 178 млн грн.

«Минулорічний урожай зернових — 4,9 млн т, що на 808 тис. т більше, ніж у 2017 році. Середня врожайність склала біля 69 ц/га — майже на 10 ц/га вища проти попереднього року. За валовим збором зернових культур область зайняла третє місце після Полтавської та Вінницької», — зазначають в ОДА.

Експорт продукції АПК —  $494 млн (65% від загального показника по області), при цьому імпорт — $60 млн (12%).

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)