Порошенко на РНБО: Вилучення «ПриватБанку» означає виплату до 100 млрд грн – це вплине на інфляцію

Президент України Петро Порошенко скликав засідання Ради національної безпеки і оборони. Згідно з повідомленням на офіційній сторінці, нарада стосувалася можливих загроз внаслідок визнання незаконною націоналізації «ПриватБанку».

«Скликав нараду в РНБО щодо ризиків та загроз у зв’язку з ситуацією, що склалася з ПриватБанком. Початок о 21.00», – йдеться в повідомленні на акаунті Петра Порошенка у соцмережах.

Про що говорили на засіданні?

Глава держави запропонував схвалити ряд доручень. Зокрема, Нацбанк має забезпечити безперебійну роботу всіх філіалів ПриватБанку та не допустити збої у функціонуванні цієї установи.

Мінфін має проаналізувати ризики і загрози у зв’язку з таким рішенням суду та прорахувати можливі збитки державі.

В умовах, якщо ми вилучимо 155 млрд гривень до капіталізації, це спричинить за собою ризики у вигляді 100 млрд додаткового фінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов’язана взяти за рахунок коштів Державного бюджету. Виплата грошей матиме величезні ризики і для інфляції, і для курсової політики, і для стабільності банківської системи“, – додав президент.

Окрім того, Петро Порошенко пропонує прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів, в тому числі в частині доброчесності, в тому ж таки Окружному адмінсуді Києва.

СБУ та Генпрокуратура мають оцінити наявність підстави для порушення кримінальної справи “за неправомірне рішення суддів”, А МЗС – своєчасно проінформувати міжнародних партнерів про ситуацію.

Окрім того, ще раніше Нацбанк та Мінфін і керівництво ПриватБанку опублікувало спільну заяву стосовно ситуації із позовом Коломойського.

У цей важливий для майбутнього країни момент, хочемо наголосити, що:

  1. Сьогодні ПриватБанк є найбільшою та найприбутковішою фінансовою установою країни, клієнтами якої є 22 мільйони українців. Банк працює прозоро та стабільно, і повністю виконує свої зобов’язання перед клієнтами.
  1. Лише два роки тому держава була змушена рятувати банк задля збереження фінансової стабільності всієї країни. Цей порятунок коштував платникам податків більш ніж 155 млрд грн.
  1. Націоналізація ПриватБанку була необхідним кроком та відбулася відповідно до норм чинного законодавства, була підтримана Радою національної безпеки і оборони та Урядом України. Єдиною альтернативою націоналізації ПриватБанку була його ліквідація, що для нас не було варіантом з огляду на вагомість банку для фінансової системи. Повернення банку колишнім власникам через скасування націоналізації – неможливе.

  1. Банк було визнано неплатоспроможним унаслідок надзвичайно масштабних шахрайських схем на суму 5,5 млрд доларів США. Повернення цих коштів державі та притягнення винних до відповідальності є зобов’язанням банку та однією з умов Меморандуму про співпрацю між Україною та Міжнародним валютним фондом.
  1. Єдиним акціонером ПриватБанку є народ України. Ми сповнені рішучості захищати інтереси акціонерів банку за будь-яких умов, спираючись на наші повноваження, українське та міжнародне законодавство, а також на підтримку міжнародної спільноти та громадянського суспільства в Україні.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)