Порошенко, НБУ та США прокоментували рішення суду по ПриватБанку

Глава держава вважає, що позов Ігоря Коломойского про визнання недійсною націоналізацію ПриватБанку є проявом реваншизму. Про це він заявив зі своєї сторінки у фейсбуці.

Дуже ризиковано експериментувати з посадою Президента та Верховного Головнокомандувача. Це ж не жарти. Ідеться про безпеку країни і про безпеку кожного з нас!

В програмі мого опонента нема жодного слова про Євросоюз. Тож мене не дивує, що за нього агітує Москва від Жириновського та Зюганова до нашої еміграції на чолі з Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну. Як і група олігархів-втікачів, і план одного із них в разі перемоги Зеленського – повернути собіПриватбанк“. І як бачите, їм не терпиться, вони вже зараз почали реалізацію цього задуму.

І подібна авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонам клієнтів. А країні в цілому – дефолтом та економічною кризою. Тому Уряд і Нацбанк правильно роблять, що оскаржують це рішення.

5-річне президентство – це не комедія, яку можна перемкнути на будь-якому епізоді, якщо стало не смішно. І не фільм жахів, який легко зупинити”.

Звернення Президента України

Дуже ризиковано експериментувати з посадою Президента та Верховного Головнокомандувача. Це ж не жарти. Ідеться про безпеку країни і про безпеку кожного з нас! В програмі мого опонента нема жодного слова про Євросоюз. Тож мене не дивує, що за нього агітує Москва від Жириновського та Зюганова до нашої еміграції на чолі з Азаровим, яка вже спакувала валізи для повернення в Україну. Як і група олігархів-втікачів, і план одного із них в разі перемоги Зеленського – повернути собі "Приватбанк". І як бачите, їм не терпиться, вони вже зараз почали реалізацію цього задуму. І подібна авантюра загрожує втратою грошей десяткам мільйонам клієнтів. А країні в цілому – дефолтом та економічною кризою. Тому Уряд і Нацбанк правильно роблять, що оскаржують це рішення.5-річне президентство – це не комедія, яку можна перемкнути на будь-якому епізоді, якщо стало не смішно. І не фільм жахів, який легко зупинити. Коли прийдете на дільниці, не думайте про Порошенка чи Зеленського. Думайте про Україну, як її зберегти! Не дайте перетворити її на Малоросію!

Опубліковано Петром Порошенком Четвер, 18 квітня 2019 р.

В свою чергу, перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова заявила, що судове рішення про скасування націоналізації ПриватБанку не обов’язково означає автоматичне повернення банку колишнім власникам.

Повернення банку колишнім власникам через скасування націоналізації неможливо“, – вважає Рожкова на брифінгу 18 квітня.

Фото – з власної сторінки у фейсбуці

Вона зауважила, що банк визнали неплатоспроможним в результаті “надзвичайно масштабних шахрайських схем на суму $ 5,5 млрд”.

#ПриватБанкПрес-брифінг представників Національного банку України, Міністерства фінансів України та ПАТ КБ "Приватбанк" щодо оскарження рішення окружного адміністративного суду про націоналізацію ПАТ КБ "Приватбанк"

Опубліковано Національний банк України Четвер, 18 квітня 2019 р.

На сьогодні єдиним акціонером ПриватБанку є народ України. Ми сповнені рішучості захищати інтереси акціонера банку за будь-яких умовах“.

Перший заступник голови НБУ сподівається, що апеляційна інстанція таки дослухається до аргументів Нацбанку.

Також окрему заяву стосовно ситуації навколо ПриватБанку опублікувало посольство США на своєму сайті.

У повідомленні заявляється, що міжнародні партнери підтримують подальший курс реформування цього банку, який взяв НБУ і пильно стежить за усіма подіями, які відбуваються у цій сфері.

У цьому світлі ми вітаємо реформу корпоративного управління ПриватБанку, очолюваного незалежною Наглядовою радою, і трансформацію моделі його господарської діяльності, які вже забезпечили підвищення ефективності і стабільності всієї банківської системи. Ми продовжуємо підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектора України, зокрема шляхом запровадження принципів розсудливого корпоративного управління, і зусилля Міністерства фінансів з реформування корпоративного управління в державних банках. Важливо, щоб влада продовжувала докладати ці зусилля для відшкодування збитків колишніми власниками і пов’язаними особами збанкрутілих банків “, – сказано в повідомленні.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *