Міжнародні розслідувачі виявили схему, як виводили 5 млрд $ з ПриватБанку

Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов імовірно вивели 5,5 мільярдів доларів з ПриватБанку через дочірню компанію, зареєстровану на Кіпрі.

Про це йдеться в англомовному розслідуванні групи міжнародних журналістів-розслідувачів OCCRP. Текст – від Грема Стека. Переклад уривка на українську опублікував ресурс “Слідство.Інфо”.

Виведена сума практично дорівнює 5% ВВП України.

Як з’ясували журналісти, які спиралися на звіт міжнародної аудиторської фірми Kroll, компанії Коломойського та Боголюбова брали кредити в ПриватБанку в Україні, а потім переказували на рахунки «дочки» банку в Кіпрі. Після того, як кошти надходили на Кіпр, їх переказували на різні офшорні компанії. А оскільки кіпрські фінансові регулятори не вважали відділення ПриватБанку у своїй країні дочірньою компанією, то й не позначали ці кошти як українські. Саме це, як стверджують журналісти, дозволило приховати ці операції від податкових і митних органів.

Фото – OCCRP

Дочірня компанія ПриватБанку з’явилася на Кіпрі ще в 1990-х роках. За інформацією OCCRP, кіпрську «дочку» ПриватБанку Нацбанк України розглядав так само, як і регіональні філії банку в будь-якому українському місті. Саме тому НБУ не вдалося виявити, яким чином кошти, переведені на цю компанію, зникали з України. А кіпрські регулятори не побачили, що банківські перекази на понад 5 мільярдів доларів були підкріплені фіктивними контрактами. Або не зробили нічого, щоб зупинити їх.

«Ця схема дозволила перекачати мільярди доларів через рахунки ПриватБанку, які проводилися на Кіпрі офшорними компаніями», — йдеться в розслідуванні.

Центральним механізмом у схемі стала низка внутрішніх кредитів, які надавали компаніям, що були підконтрольні Коломойському та Боголюбову. Фінансові звіти свідчать, що в більшості випадків добувні компанії з ознаками фіктивності, зареєстровані в Україні, позичали гроші українських відділеннях ПриватБанку. Після цього ці кошти переказувати на кіпрські рахунки компаній Коломойського та Боголюбова, більшість з яких була зареєстрована на Британських Віргінських островах (БВІ).

Також чимало коштів з кіпрської компанії були переведені й на особисті рахунки Коломойського та Боголюбова.

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *