«Старовинна музика в стародавньому місті» лунатиме з 3 травня

Уже четвертий рік Чернігів гостинно відчиняє двері для унікального мистецького проекту. «Старовинна музика в стародавньому місті»  дає змогу музикантам продемонструвати виконавську майстерність. А слухачам  і поціновувачам – насолодитися мелодіями української та європейської старовинної музики.

Цей музичний проект незвичний в усьому. В його програмі – концерти і презентації, майстер-класи і виступи просто неба. Організатори щороку оголошують єдину мету – всебічно і яскраво показати глибокий потенціал історико-культурного центру Придесення. А ще –налагодити культурні мости з іншими древніми містами і краями.

І це, можна вважати, вдалося. Адже з кожним роком музикантів, котрі прагнуть приїхати до Чернігова саме з виступами в рамках проекту, стає більше. Нинішнього року в місті на Десні виступатимуть представники Львова, Тернополя та Відня.

У минулі роки в Чернігові кращі твори  європейської старовинної музики XVI-XVIII століть грали учасники львівських музичного цеху «Gardarica» і сопілкового консорту «Dudalis Junior». Гаряче вітали слухачі дует української хроматичної сопілки  у складі Божени Корчинської й Наталії Павлів, виступ  чернігівських лютніста Івана  Євтушенка та академічного камерного хору ім. Д. Бортнянського. Багатьом припав до душі віртуозний клавесинний дует  Світлани Шабалтіної та Ольги Шадріної-Личак, виступ на флейті траверсо Ігоря Єрмака.

Торік любителів музики радував виступом Бернгард Гофштьоттер (м. Відень, Австрія). Музикант – двічі номінант премії International Classical Music Awards з концертом для барокової гітари – майстрової копії з історичного інструменту Антоніо Страдиварі.

Нинішнього року Б. Гофштьоттера в проекті  виступатиме в дуеті зі львівською сопілкаркою Боженою Корчинською. Вони презентують музичну програму для копії лютні XVIII століття празького майстра Thomas Edlinger.

А ще на фестивалі вперше  звучатиме український репертуар у виконанні знаного бандуриста з Тернополя, заслуженого артиста України Дмитра Губ’яка.

Фестиваль триватиме три дні, з 3 по 5 травня. Його майданчиками стануть зали Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана та Борисоглібський собор на Валу. Про докладну програму повідомляє сайт музею.

Фото сайту музею

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *