Пільгами на газ користується кожне дев’яте домогосподарство Чернігівщини

На початку травня 2019 року 39 222 домоволодіння Чернігівщини  користуються різними видами пільг з оплати газопостачання. В опалювальний сезон середньомісячна компенсація по пільгах  сягала 2,7 млн куб м газу на 23,3 млн грн. Про це пише «Главком».

Як підрахувало ТОВ «Чернігівгаз Збут», кожне дев’яте газифіковане домогосподарство користується тим чи іншим видом пільг на оплату газу. Упорівнянні з тогорічним, отримувачів такої держдопомоги  побільшало  на 1690, це плюс 28%.

Нині право на пільгу на газ мають 91,8 тис. жителів Чернігівщини. Найбільше з них можуть претендувати на 25% знижку – 39,5 тис.. На 50% відшкодування  – 31 тис. осіб. На 75% і 100% відповідно по 10,9 та 10,4 тис. споживачів.

Чинне законодавство дозволяє  обирати між пільгою та субсидією. Тому майже дві третини пільговиків віддають перевагу компенсації за спожитий газ у вигляді субсидії.

Також  деякі види пільг розповсюджуються на всіх членів родини. Але є й така категорія, як «Дитина війни». За нею призначається знижка лише на одного пільговика.

Рішенням уряду  щодо монетизації пільг передбачено, що отримати пільгу в грошовій формі стане можливим з 1 жовтня 2019 року –  з наступного опалювального сезону.

«Нині ми володіємо лише попередньою інформацією, як буде працювати монетизація пільг. На початку буде застосована безготівкова форма оплати: кошти пільговику «на руки» видаватися не будуть. Вони переказуватимуться на рахунок Мінсоцполітики в Ощадбанку. Потім, за заявками, на рахунок надавача послуг, – повідомив директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – У разі відсутності заборгованості, надалі пільговик зможе претендувати на виплату «живих» коштів на банківський рахунок».

Та вже 1 травня 2019 року борги за газ  склали 26,7 млн грн. Їх мають 31,6 тис. домоволодінь Чернігівщини, що користуються пільгами.

Сукупний борг побутових споживачів газу Чернігівського регіону сягає  677 млн грн.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *