МВФ може й не дати чергового траншу через популізм чиновників і ціни на газ

Дослідження ринків країн Європи, що розвиваються, яке проводить американський банківський холдинг JP Morgan припускає: найімовірніше, що Міжнародний валютний фонд не надасть Україні очікуваного травневого траншу. Головна причина зупинки  програми stand-by, на думку аналітиків, це популізм українських чиновників і ціни на газ.

« Цьогоріч виплат від МВФ Україні ми не очікуємо. Переважно через популістський підхід, невиконання умов програми і рішення уряду «лібералізувати» ціни на газ лише в бік зниження одночасно запроваджуючи обмеження для підвищення», – йдеться у дослідженні JP Morgan. Його цитує UBR.

Влада не виконала держбюджет майже на мільярд, але пообіцяла не допустити дефолту.

У швейцарській глобальній фінансовій компанії UBS теж не вірять у транш для України. Щоправда, їхні аналітики  звертають увагу здебільшого на законодавчу і корупційну складові. Річ у тім, що візит місії МВФ запланований на т рівень. Та парламент так і не прийняв змін до антикорупційного законодавства після того, як Конституційний суд відмінив статтю Кримінального кодексу про незаконне збагачення. Тож, якщо Україна не продемонструє прогресу в цій сфері, то, на думку UBS,  виділення траншу може бути відкладене.

Та, як запевняє віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, під час її недавнього візиту до Вашингтону, ніхто з представників Фонду не сказав, що Україна точно не отримає кредит.

«Мені не висловлювали такої думки, але це буде залежати від того, як ми впораємося з тими структурними маяками, які закладені в наших домовленостях. І тут залежить дуже багато якраз від цього тристороннього співробітництва між урядом, президентом і парламентом»,– підкреслила Климпуш-Цинцадзе.

Україна отримує фінансову допомогу за  програмою співпраці. Її вона затвердила з Радою директорів МВФ у грудні минулого року. За 14 місяців Україна має отримати 3,9 мільярда доларів.

МВФ уже  перерахував Україні перший транш  на 1,4 мільярда доларів. До кінця 2019  Україна сподівається отримати ще два транші.

Головними вимогами для цього лишаються  підняття ціни на газ, проведення монетизації субсидій. До липня  також Україна повинна провести незалежний аудит НАБУ.

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *