НАБУ затримало гендиректора “Укрбуд девелопмент”

Детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили про підозру колишньому командувачу Національної гвардії Юрію Аллерову та іншим особам у розтраті майже 82 мільйонів гривень.

За словами співрозмовників, Аллерова затримали та вручили повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України (розтрата майна). Також правоохоронці затримали генерального директора компанії «Укрбуд Девелопмент» (входить до структури ДК “Укрбуд”) Олега Майбороду та оцінювача Алісу Грищук, повідомляє прес-служба НАБУ та видання “Слово і діло“.

Також співрозмовники повідомили, що підозрюваних проситимуть взяти під варту з альтернативою застави.

14 травня НАБУ проводило обшуки за місцем роботи та проживанням службовців НГУ, а також у низці приватних компаній.

Ще раніше, НАБУ і САП почали розслідувати можливу розтрату майже 100 млн грн службовцями Нацгвардії. Так правоохоронці досліджували рішення Аллерова обміняти 50 квартир площею понад 4 тис кв м і 30 паркомісць у житловому комплексі «Аристократ» на Печерську на 65 квартир у житловому комплексі «Оберіг», що розташований за декілька кілометрів від станції метро «Червоний хутір», які мали відійти військовим.

Спочатку, згідно з договором, який був укладений між на той момент головним управлінням внутрішніх військ МВС України, військовою частиною 2260, з одного боку, і ФСК «Пагода» – з іншого, під забудову віддали майже гектар землі на вул. Щорса, 34. За умовами договору нацгвардійці мали отримати 20% готових квартир і частину паркомісць. Але восени 2016 року, коли забудовник «Укрбуд Девелопмент» уже добудовував ЖК, командувач Нацгвардії Аллеров підписав додаткову угоду, якою НГУ відмовилася від квартир і машиномісць на Печерську, а натомість вони отримують 65 квартир у ЖК «Оберіг».

Юрій Аллеров. Фото “Слово і діло”

За попередніми підрахунками, за такого обміну Нацгвардія втратила більш ніж 100 млн грн. Згідно з даними журналістського розслідування Bihus.Info, в додатковому договорі такий обмін квартир значився не просто рівноцінним, а й навіть вигідним для Нацгвардії. Оцінку проводила ФОП Аліса Петрівна Грищук, яка, за даними журналістів, фігурує в декількох кримінальних провадженнях за фактами заниження вартості об’єктів оцінки. До того ж, за даними Фонду державного майна, на початку 2017 року Гринчук позбавили права оцінювати нерухомість.

Мають свою думку щодо цих подій і в самій компанії “Укрбуд”. Заява оприлюднена на сайті ДК.

Олег Майборода. Фото з соціальних мереж

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Основною метою провадження є вивчення рівноцінності обміну квартир, які були передані для потреб Нацгвардії України під час будівництва будинків в Києві. А саме обміну житлових площ, передбачених в будинку по вулиці Коновальця, 34 (ЖК «Аристократ»), на житло в будинках по вулиці Бориспільська, 23а, 25а, 27а (ЖК «Оберіг»). Обмін відбувався з ініціативи колишнього керівництва Національної гвардії, а його рівноцінність та відсутність порушень була підтверджена експертизою Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центра МВС України.

Зазначимо, що розслідування за вказаним фактом проводиться близько двох (!) років. Протягом цього часу проведений ряд слідчих та процесуальних дій, оціночних експертиз. При цьому ТОВ «Укрбуд Девелопмент» всіляко сприяло розслідуванню шляхом надання необхідних документів, добровільної згоди на проведення оглядів, працівники надавали свідчення у якості свідків“, вказують юристи компанії.

Окрім того, наприкінці квітня 2019 року від компанії до НАБУ направили листа про те, що підприємство готове і надалі сприяти повному та неупередженому проведенню досудового розслідування, а співробітники готові були ходити на  допити.

Відтак, об’єктивних причин для проведення обшуків детективами НАБУ не було, вважають в “Укрбуд Девелопмент”.

Але тривалість розслідування детективами НАБУ викликає занепокоєння, відмічається у прес-релізі.

Тривале кримінальне провадження шкодить діловій репутації, вважають у забудовника.  Тож, ця справа може використовуватися у нечесній конкурентній боротьбі з метою завадити здійсненню господарської діяльності підприємства, переконані в “Укрбуді”.

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *