У Конституційному Суді зі скандалом обрали нову очільницю

Щоправда, тільки до осені.

Відповідно до повідомлень відділу комунікацій Конституційного Суду України, 14 травня 2019 року відбулися збори суддів КСУ, на яких судді ухвалили Рішення про недовіру вже колишньому главі Станіславу Шевчуку та перейшли до спеціального пленарного засідання.

Суд на спеціальному пленарному засіданні прийняв Постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді КСУ на підставі пункту 3 статті 21 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Станіслав Шевчук, фото зі сторінки у фейсбуці

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Цього ж дня на спеціальному пленарному засіданні Головою Конституційного Суду України обрано Наталю Шапталу. Відповідно до статті 33 Закону України «Про Конституційний Суд України» Голову Суду обирають на спеціальному пленарному засіданні Суду лише на один трирічний строк.

Наталія Шаптала. Фото з сайту КСУ

Наталю Шапталу було призначено суддею Конституційного Суду України X з’їздом суддів України у вересні 2010 року. Присягу Наталя Шаптала склала 21 вересня 2010 року. Відповідно до статті 16 Закону України «Про Конституційний Суд України» суддя Конституційного Суду призначається на дев’ять років без права бути призначеним повторно.

Дев’ятирічний строк судді Конституційного Суду України Наталі Шаптали спливає у вересні 2019 року.

Біографія нової глави КСУ з вікіпедії:

60-річна Наталія Шаптала народилася в Донецьку. Освіту здобула на юридичному факультеті Алтайського державного університету, який закінчила 1987 року. Потім працювала юрисконсультом, стажистом прокуратури, помічником прокурора Ленінського району м. Донецька; помічником прокурора Донецька, старшим помічником прокурора Донецької області (1990–1996). В період 1996—2000 років — суддя Ленінського районного суду Донецька. Впродовж 2002—2006 років — суддя Апеляційного суду Донецької області, у 2006—2010 роках — суддя, перший заступник голови Донецького апеляційного адміністративного суду.

У вересні 2010 року X з’їздом суддів України призначена суддею Конституційного Суду України. Склала присягу 21 вересня 2010 року.

Фахівець у галузі конституційного, адміністративного, податкового та кримінального права. Має низку наукових публікацій з цих питань. Співавтор навчального посібника «Конституційне право України», науково практичних коментарів до Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України.

30 вересня 2010 року Шаптала Наталя Костянтинівна голосувала за відновлення дії Конституції України в редакції 1996 року шляхом прийняття рішення Конституційного суду України у справі про дотримання процедури внесення змін до Конституції від 8 грудня 2004 року.

Зміни в керівництві КСУ прокоментував і звільнений Станіслав Шевчук зі своєї сторінки у фейсбуці. За його словами, події 14 травня він називає “антиконституційним переворотом” та “захопленням влади”. А головним вигодонабувачем, на його думку, тут є чинний Президент Петро Порошенко.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екс-заступниця Адміністрації Президента України часів Сергія Льовочкіна та Заслужений юрист України Марина Ставнійчук назвала цю ротацію очільників КСУ “знущанням над верховенством права”.

Поки Петро Порошенко ніяк не коментував ці заяви.

 

 

 

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *