Вперше покарали піратів

В Україні запрацювала кіберполіція. Такий висновок можна зробити з її звіту на сайті поліції про проведену операцію «Пірати».

За її результатами правоохоронці почали 19 кримінальних проваджень за порушення прав інтелектуальної власності. А 4 особам уже повідомили про обґрунтовану підозру.

Протягом місяця тривала спецоперація, котра виявляла порушення авторських прав правовласників. За цей час працівники кіберполіції  закрили на замок понад три десятки піратських онлайн-кінотеатрів. Про результати спецоперації розповів Детектор медіа.

А ще до суду вперше  потрапила справа проти молодого чоловіка, котрий знімав прем’єрні покази кінофільмів у кінотеатрах, а потім відео для поширення на піратських сайтах. Справа набула ознак порушення ч. 1 ст. 176 (порушення авторського права і суміжних прав) Кримінального кодексу України. Тепер підприємливому жителю Кривого Рогу загрожує до двох років позбавлення волі.

Потрапили під приціл кіберполіції і двоє братів, котрі активно працювали на ниві піратських ресурсів. Щодня їхні сайти відвідувало понад 100 тисяч громадян. Прибутки від реклами доходили до 2 тисяч доларів щомісяця.

Платною рекламою та підтриманням роботи піратських ресурсів заробляв і житель Львова. Його протиправна діяльність на 13 піратських ресурсах теж припинена.

Тисячі телеканалів незаконно ретранслювали спритні молодики  у Донецькій, Чернівецькій та Миколаївській областях. У кіберполіції задокументували подібну діяльність для наступного судового розгляду.

«Закінчення операції не означає, що робота в цьому напрямку припиняється. Ми продовжуємо проводити заходи з викриття так званих піратів, та готові до взаємодії з правовласниками для реагування на факти порушення їх прав. Тож закликаємо зацікавлених сторін до співпраці у протидії піратству», – зазначив начальник Департаменту кіберполіції Сергій Демедюк.

.

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *