Агрофірма у Локнистому заплатить за самовільну оранку

У середині квітня в Локнистому, що  на Менщині, спалахнув земельний скандал. Агрофірма «Сіверський край» виорала частину паїв без згоди власників. Там здавна випасали худобу, заготовляли сіно. Тож комісія при Менській райдержадміністрації, що втручалася у гучний конфлікт, визначила: збитки треба компенсувати на суму у 28 тисяч гривень. Доклали зусиль до вирішення конфліктної ситуації місцеві й обласні депутати від Аграрної партії.

Сторони конфлікту дійшли до  обласної ради. Туди запросили на розмову і представників Держгеокадастру.Згоди у розмовах не досягли. Тож усі причетні в середу на засіданні антирейдерського комітету очікують, що агрофірма «Сіверський край»  покаже  документи на землю, дасть пояснення власним діям.

На думку першого заступника голови Менської райдержадміністрації Сергія Мурованого, 32 пайовикам «Сіверський край» повинен виплатити компенсацію:

«У нас складений вже акт, визначені розміри збитків. Всього було заорана 41 ділянка, з них – у 32 людей, які не укладали договорів із Сіверським краєм».

Багато хто із жителів села вважає: лише суд може адекватно визначити розмір компенсації і те, наскільки постраждали власники паїв.

Жителі Локнистого після виявлення самовільної оранки їхніх паїв перекривали дорогу на Чернігів, проводили збори села. Втім на останніх згоди не дійшли. За словами заступника начальника з контролю за використанням земель держінспекції сільського господарства області Олександра Довгорука,  на луг виїздив інженер-землевпорядник. На схемі, яку він надав, зеленим виділені переорані ділянки – їх загальна площа майже 15 га. Серед них є ті, якими розпоряджається сільська рада, приватні паї, які здали в оренду «Сіверському краю» та ті, які зорали без дозволу.

Тож ревізія проведена, заяви від людей, які хочуть отримати компенсацію, зібрані.

За словами речниці Нацполіції області Юлії Ковтун, поліція розслідує кримінальні справи за статтями «Самовільне зайняття землі» та «блокування транспортних комунікацій».

За матеріалами UA: Чернігів

Фото сайту обласної ради

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *