Поради 14-ти річної блогерки про читання

Блогери бувають різні. Софія Павловська –буктюберка. До того ще й наймолодша в України. Вона живе в Луцьку. Розповідає про книжки в YouTube. І хоча дівчині лише 14 років, на її каналі уже 47 відео. В них йдеться про книги, які прочитала.

Веде власний канал дівчина більше двох років. В Україні вона – єдина підліток-буктюбер, хто розповідає лише про літературу. Щоби тримати себе у книжковому тонусі, читає не менше семи книг щомісяця, пише сайт life.pravda.com.ua.

Ідея знімати відео виникла випадково. Софія прочитала цікаву книжку, а згодом захотіла дізнатися, що про неї думають інші. Та не знайшла жодного відеоогляду. Не відгукнулися про неї і соцмережі. Дівчина вирішила записати власне відео, аби зацікавити інших.

Оператором перших записів стала мама. Згодом Софія змайструвала конструкцію з телефоном і почала знімати сама.

Перший ролик, тоді ще семикласниці, подивилися майже тисяча людей. Це додало бажання продовжуватиме знімати блоги.

На противагу дорослим  буктюберам, Софія знімає відео найчастіше про книги, які сподобались, а не які розчарували. Це, на її думку, зацікавлює однолітків до читання. Софія переконана:  діти, які кажуть, що не люблять читати, ніколи не відкривали дійсно цікавої  книги.

Тож юна блогерка вивела власні принципи залучення до читання.

  1. Читати книги поза шкільною програмою. Вони часто цікавіші! Треба геть відкинути думку, що книжки закінчуються на шкільній програмі. Так, їй багато творів з підручників не подобаються, і це нормально. Та зараз перекладають багато хороших книг. І завжди є актуальні українські дитячі письменники, з творів яких реготали ще батьки.
  2. Звертати увагу на сучасних авторів, які пишуть для дітей та підлітків. Починала Софія читати з творів Василя Сухомлинського. Далі перейшла до історій Всеволода Нестайка: від «Чарівних окулярів» до «Сонячного зайчика». Коли подорослішала, почала читати Джеремі Стронґа, наприклад, «Матильду». Це для дітей 10-13 років. Далі пішли книги для підлітків: «Абсолютно нецілована» Ніни Елізабет Грьонтведт (друга частина, перша – «Привіт, це я»), серія «Суперкруті» Аудгільди Сульберґ, серія «Енн із зелених дахів» Люсі Мод Монтгомері.
  3. Книжок, які не подобаються, до кінця не читати. Софія радить так робити. Хоча б для економії часу.
  4. Не соромитись запитувати, що читають однокласники, позичати в них книги. Блогерка дає читати свої книги усім однокласникам. Каже, що так популяризує книжку.

Є в неї поради і батькам.

1.Обов’язково водити/возити дітей на великі книжкові події (наприклад, «Книжковий Арсенал», «Book Forum»).У 2017 році Софія взяла участь у «Книжковому Арсеналі» у ролі спікерки. Розповідала, як наважитись завести свій канал. Наступного року відвідала Львівський «Book Forum». Цього разу в ролі книголюбки, яка хоче скупити новинки на найближчі декілька місяців.

  1. Читати, аби подати добрий приклад. У Софії вдома читають усі. Найчастіше перед сном. Тато Софії поглинає книги швидко і те, що йому не подобається, він пропускає, найчастіше йдеться про описи. Батьки відвідують місцеву бібліотеку, тож купують книги для себе рідко.
  2. Розставляти книги в домі на доступному для дітей місці. Тоді дитині точно захочеться розгорнути книжку.

Фото: life.pravda.com.ua

Позначки:

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *