Питання якої забудови в Чернігові мав вирішити хабар у розмірі 50 тис $? (Версія Олександра Гашпара)

Відомий громадський та політичний діяч Олександр Гашпар виклав у себе на сторінці свою версію подій 15 травня. Нагадуємо, тоді слідчі ДБР затримали за підозрою у хабарництві депутата Чернігівської міської ради Івана Бакшуна та керівника КП “Чернігівбудінвест” Валерія Горбатова. Ім інкримінують хабар у 50 000 доларів США від підприємця за підписання договору про виділення в суборенду земельної ділянки для будівництва багатоквартирного житлового будинку на території міста Чернігова та подальше погодження необхідних дозвільних документів щодо вказаної земельної ділянки.

Олександр Гашпар пише зі своєї сторінки у фейсбуці: найактуальніше питання, – хто ж цей забудовник, який здав хабарників і питання забудови якої земельної ділянки мав вирішити хабар у розмірі 50 тисяч доларів?

Олександр Гашпар. Фото з власної сторінки у соцмережах

Відомо, що забудовник київський і саме в Києві затримали Івана Бакшуна під час передачі “першого траншу” хабаря. Але ДБР трохи наплутали з обставинами, адже за офіційною версією правоохоронців… Справа в тому, що “Чернігівбудінвест” не орендує земельні ділянки, вони виділяються комунальному підприємству в постійне користування, а із забудовниками – інвесторами “Чернігівбудінвест” вже підписує інвестиційні договори або договори про співробітництво, за умовами яких замовником будівництва виступає комунальне підприємство і воно ж здійснює технічний нагляд, а інвестор вкладає в нього гроші,відшкодовує комунальному підприємству земельний податок, виступає сам або визначає підрядника і отримує право власності на збудований об’єкт.

Чернігівські забудовникі, з якими тісно співпрацює комунальне підприємство, пише Гашпар, це пан Черненок і родина чернігівських бізнесменів Тарасовців. А от серед київських забудовників таких може бути декілька, робить припущення активіст.

Варто зауважити, що гучне затримання 15 травня отримало широкий резонанс у ЗМІ, а також і в соцмережах. Але думка, викладена на сторінці пана Гашпара, є виключно особистою гіпотезою пана Гашпара, і у відкритому доступі поки немає джерел на її підтвердження. З викладеним змістом категорично не погоджуються представники компанії-забудовника, які наполягають, що згадані у пості особи не мають жодного стосунку до будівництва, а дозволи – були отримані давно.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Найвірогідніше, забудовником, з якого депутат і керівник КП вимагали хабар – це компанія, яка зводить на Масанах будинки під назвою “Європейській двір”, її представляв в Чернігові такий собі Максим Цихановський, який живе в Києві. І цю компанію міська влада не полюбила з самого початку: Атрошенко відкритим текстом назвав початок їхнього будівництва “порнографією”, потім цьому забудовнику Управління Держархбудконтролю Чернігівськї міської ради виписало кількатисячний штраф за порушення у сфері містобудування, а наразі ця компанія планує звести ще 3 секції свого житлового комплексу, але при цьому усі земельні ділянки у 3-му мікрорайоні “Масани” належать на праві постійного користування саме КП “Чернігівбудінвест”, з яким потрібно було напевно домовлятися про продовження “інвестиційної” співпраці шляхом давання хабаря.

Нагадуємо, що слідчі ДБР готують затриманим повідомлення про підозру в одержанні неправомірної вигоди службовою особою в особливо великому розмірі (ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України). Також готується клопотання до суду про обрання особам запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаних посад.

У разі доведення вини, затриманим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком від 8 до 12 років.

Однопартієць Івана Бакшуна – член виконкому міської ради Юрій Власенко вбачає у цій справі політичне підгрунтя.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Здесь размещаете любое содержание.... (Події зараз вимкнено)