Кір атакує Чернігівщину

У Чернігівській області спостерігається підйом захворюваності на кір.  Епідемії захворювання в області не спостерігається, проте хворі продовжують надходити до стаціонару. Минулоріч від кору проліковано 27 пацієнтів дорослого віку, в 2019-му – вже 45. На цьому наголосила головний позаштатний інфекціоніст Управління охорони здоров’я ОДА Світлана Ворона.

Головний позаштатний лікар-інфекціоніст Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації Світлана Ворона

Найчастіше хворіють дорослі. Майже половина з них не мала щеплення від кору. Специфічного лікування від кору нема, в основному призначається симптоматична терапія – це жарознижувальні препарати, детоксикаційні заходи, антибіотики у випадку бактеріальних ускладнень.

Клінічні прояви кору: в перші три дні людина занедужує, як при звичайній респіраторно-вірусній інфекції, на слизовій оболонці роту виникають дрібні білясті цятки, оточені вузькою червоною облямівкою. На четвертий день температура знову підвищується, розпочинається період висипань, який триває три дні. У цей період спостерігається плямисто-папульозна висипка, одутлість обличчя, світлобоязнь, посилюється кашель, нежить.

Найтяжчим при цьому захворюванні є ускладнення. Якщо приєдналася вторинна інфекція – тоді можливе запалення легень та загроза для центральної нервової системи. Найкращою профілактикою кору є вакцинація.

 

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *