На Чернігівщині вкрай складна ситуація із медичним транспортом

Більшість транспорту, який забезпечує функціональність медичних закладів регіону, відпрацювала свій ресурс і за технічним станом, і за рівнем споживання паливно-мастильних матеріалів  – тож потребує заміни.  На цьому наголосив  начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської обласної державної адміністрації Петро Гармаш.

Проблема ускладнюється тим, що доки номінально на балансі медичного закладу є медичний транспорт, навіть і малофункціональний, сподіватися на новий є скоріше за все утопією.

начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА

Якщо ж говорити про цифри, то на застарілий автопарк припадає більше 80% наявного автотранспорту. Первинна медична ланка допомоги має лише 200 автомобілів, що становить лише 70% від потреби і вимагає модернізації. У 2018 році для закладів первинної ланки медичної допомоги придбано лише чотири одиниці транспорту, що є вкрай замало. Купівля його обійшлася у 1 200 000 гривень. Тож якщо влітку ситуація ще не така катастрофічна, то взимку доступність медичної допомоги, особливо на селі, стає досить проблематичною – хворі стають заручниками погодних умов.

Питання неодноразово озвучувалося перед МОЗ України. Проте головним поясненням відмови є брак коштів в бюджеті. Тож медичні управлінці вважають: оснащення парку є більш рекомендацією, аніж вимогою сучасності.  Втім область всіляко намагається вирішити проблему із забезпеченням транспортом.

Адміністрацією облздраву розроблено «План спроможних мереж надання первинної медичної допомоги Чернігівської області» (більше − http://uoz.cn.ua/refcnua.htm). Ним передбачена новація: забезпечити до 2020 року функціонування семи Центрів первинної медичної допомоги, 47 амбулаторій групової практики та 79 амбулаторій монопрактики. Найближчим часом буде закуплено ще п’ять автомобілів для медиків, які працюють у сільській місцевості.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *