В “Мультиплексі” покажуть чернігівську художню стрічку “Коцюбинський” (Фото)

У Чернігові 20 травня відбудеться прем‘єрний показ стрічки «Коцюбинський». Зауважимо, що, мабуть, вперше в історії чернігівського кіно стрічку демонструватимуть саме у мережевому кінотеатрі із наіональним ім‘ям – «Мультиплекс». Мережа теж стала одним з партнерів проекту. Компанія допомагала із прем’єрою і навіть з субтитруванням продукту. Адже фільм двомовний – російською та українською, бо ж листи своїй подрузі Олександрі Аплаксіній письменник писав російською, а от вдома та в побуті волів говорити українською.

Тож показ фільму в комерційному кінотеатрі став свого роду культурно-просвітницьким проектом, розповів виконавець головної ролі та продюсер стрічки Микола Бичук.

Звісно, у нас були складнощі, адже ми це робимо вперше в Чернігові.. Довелося чимало організаційних нюансів узгоджувати. Але кінотеатру теж було цікаво спробувати співпрацювати із таким продуктом як наша художня стрічка.

Микола Бичук у ролі легендарного письменника. Кадр зі знімального майданчика. Фото надане паном Бичуком

Чи ж буде фільм демонструватися в інших містах, де є кінотеатри мережі, поки невідомо. Однак творча група не виключає подальших перемовин у цьому плані.

Але, звісно, у нашого фільма буде своя історія. Ми плануємо показати його на фестивалях у Львові, Одесі, Києві. Саме тому ми не викладаємо стрічку у відкритий доступ. Також будемо вирішувати з авторськими правами. Поки вони належать нам. Нікому їх не передаємо. Та все може змінитися, ведемо перемовини і тут також, – інформує Микола Бичук.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бюджет у «Коцюбинського» дуже скромний, навіть і за українськими мірками. Проте який саме – комерційна таємниця.

Насправді, цим фільмом ми хочемо показати: знімати якісне художнє кіно можливо і не виїжджаючи з Чернігова. Не така ми вже й провінція. Для цього тут є все: локації, люди. Головне, просто почати працювати. Чимало хто нам допомагав і робив це безкоштовно, наприклад, музеї Довженка та Коцюбинського, де ми знімали, Сергію Івановичу теж дуже дякуємо, без нього у нас би не було такого потужного старту, – говорить Микола Бичук.

Цікавість до проекту підживлює і те, що досі про Михайла Коцюбинського ще ніхто не знімав художніх фільмів, тільки документальне кіно. Відтак, на прем‘єру 20 травня 124 запрошення (стільки місць в залі) розійшлися в мить. Але, для тих хто не потрапить на показ, є хороша новина: це тільки початок. І шанс переглянути стрічку обов’язково представиться. Треба слідкувати за анонсами і рекламою.

 

Довідково

Хронометраж стрічки «Коцюбинський» 48 хвилин. Сюжет торкається біографії видатного чернігівця та письменника, зокрема, зачіпає період, коли долі головного героя, його дружини Віри та музи Олександри Аплаксіної сплелися у любовний трикутник, історія стала відома, в тому числі, і завдяки бурхливому листуванню Коцюбинського з дружиною та сердечною пасією, з якою підтримував стосунки аж до самої смерті.

 

Фото з особистого архіву Миколи Бичука

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *