Зеленський оголосив про розпуск Ради

Новообраний президент Володимир Зеленський заявив, що розпускає Верховну Раду. В Україні відбудуться дострокові парламентські вибори.

Він закликав депутатів до розпуску ухвалити закони про зняття депутатської недоторканності, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, затвердити Виборчий кодекс, зробити відкриті списки, а також звільнити голову Служби безпеки України Василя Грицака, генпрокурора Юрія Луценка та міністра оборони Степана Полторака.

«У вас на це є два місяці. Я розпускаю Верховну Раду восьмого скликання. Слава Україні!» — наголосив Зеленський, інформує “Громадське“.

Він також закликав Кабінет Міністрів України «взяти папір і ручку та подумати про майбутні покоління, а не про вибори».

Фото – Євген Тарасенко

Окрім того, пригадав народним обранцям і вибір дати інаугурації.

Шановні депутати! Ви самі призначили інавгурацію в понеділок, в робочий день … Вечірок не буде, будемо з вами працювати. А тому я дуже вас прошу прийняти закон про скасування депутатської недоторканності, закон про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення … Багатостраждальний Виборчий кодекс .. . і зробіть, будь ласка, відкриті списки “, – заявив Зеленський.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій вирішив завершити засідання  парламенту на мажорній ноті: «Дякую всім, було весело». Громадське вело пряму трансляцію інавгурації.

Також 20 травня Степан Полторак оприлюднив зі своєї сторінки у фейсбуці заяву про звільнення.

Фото – фейсбук-сторінка Володимира Зеленського

Є вже перша реакція на цю заяву прзеидента. Так, народний депутат Вадим Новинський вважає, що рішення Зеленського про розпуск Ради має суто політичний характер. відповідно його будуть оскаржувати.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *