Медична реформа: у Чернігові розповіли про «маршрут пацієнта»

Медична реформа крокує. Хтось її критикує, хтось схвалює позитивні зміни. Втім будь-яка трансформація – це завжди запитання. Особливо вони стосуються первинної ланки надання медичної допомоги.  Про «маршрут пацієнта», який дозволяє в найкоротші терміни отримати послугу на первинці, розповідає лікар-терапевт дільничний Чернігівської міської лікарня №2 Наталія Сусло, яка, до речі, набрала найбільшу кількість пацієнтів у місті.

лікар- терапевт дільничний Чернігівської міської лікарні №2 Наталія Сусло

– Наталіє Володимирівно, розкажіть, будь ласка, про алгоритм обстеження в поліклініці в умовах медичної реформи? Він якось кардинально змінився?

– Для того, щоб повністю або частково обстежитись в поліклініці, хворий повинен записатися в електронну чергу до свого сімейного лікаря, прийти на огляд в назначений час і обговорити з лікарем обсяг обстежень.

При цьому слід зазначити, що безкоштовно будуть виконані обстеження, що входять в перелік, а саме: ЕКГ, загальний аналіз крові та сечі, глюкоза крові, холестерин, тест на ВІЛ.

– Як тоді на сьогодні потрапити до вузького спеціаліста?

− У першу чергу пацієнт повинен по електронній черзі звернутися до свого сімейного лікаря, і тільки він дає направлення на консультації до спеціалістів, звісно, якщо в цьому є необхідність.

Далі пацієнт згідно направлення звертається в реєстратуру й отримує талон до спеціаліста. Чітких графіків обстежень не існує. Але слід зазначити, що ЕКГ треба робити щорічно людям старшим за 40 років, обстеження у гінеколога (жінкам) − щорічно після 30 років, огляд у сімейного лікаря − щорічно, огляд у стоматолога − щорічно.

Якщо у пацієнта нема скарг, мінімальний набір − клінічний аналіз крові, сечі, глюкоза крові, ФГ ОГК, оглядові кабінети − досить 1 раз на рік, якщо у пацієнта є скарги − сімейний лікар видає направлення на дообстеження за необхідності.

– Яким чином здаються на сьогодні аналізи? Чи теж потрібен запис?

– У залежності, яке обстеження рекомендовано пацієнту (наприклад, для забору крові), він повинен прийти в лабораторію. Аналізи здаються натщесерце  у часовий проміжок – з 8.00 до 10.00 ранку.  Для звернення до вузького спеціаліста особливої підготовки не потрібно.

– Як отримати електронний рецепт «Доступні ліки»?

– Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписана декларація. Пацієнт має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не підписали декларацію, це варто зробити.

Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо. Лікар проводить прийом і виписує рецепт. Під час виписування електронного рецепту лікар разом із пацієнтом мають перевірити, чи номер мобільного телефону, зазначений в декларації є актуальним і належить пацієнту. Лікар повинен назвати вам код мобільного оператора та останні цифри номера.

Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я. На мобільний телефон пацієнта приходить смс з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків в аптеці. Зміст СМС: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Пацієнт йде у будь-яку зручну для нього аптеку, що бере участь у програмі «Доступні ліки». Називає працівнику аптеки номер рецепта. Працівник пропонує пацієнту лікарські засоби, які є в цій аптеці і входять в програму «Доступні ліки». Пацієнт обирає один із лікарських засобів і називає чотиризначний код підтвердження та отримує свої ліки.

Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може піти в іншу аптеку і отримати ліки там.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *