Про що говорив Зеленський на iForum?

У Києві 23 травня розпочався цьогорічний iForum, однак захід привернув до себе увагу не стільки своєю програмою, як візитом туди новообраного президента Володимира Зеленського. Своєю промовою лідер країни у буквальному сенсі підірвав мережу, як у позитивному, так і в негативному сенсі.

Вочевидь, команда президента стежить за висловлюваннями користувачів у фейсбуці, бо ще до його візиту у павільйон, де встановили рамки металошукачів, а також приїхали представники держохорони, що викликало хвилю обурення у мережі. Тому, Зеленський почав промову з того, що вибачився за ці незручності. І зізнався, що досі не може звикнути до свого нового статусу.

Його промова була витримана у притаманному йому іскрометному стилі, так, як він раніше виступав перед глядачами своїх шоу. Багато жартував.

В принципі, політики, чиновники та інновації – це абсолютно два різні світи. І взагалі відчуття, що ми живемо на різних планетах… Я вам правду скажу: як правило, чиновники використовують 4 слова – інновація, діджиталізація (ну, хто вимовить), гіперлуп і Ілон Маск. І от після цих слів вони говорять “и нада шота менять”. І ви знаєте, я вам скажу просто як людина – я особисто нічого не можу змінити в плані інновацій, діджиталізації. Ми тільки можемо це зробити разом. 

Основний негатив викликало те, що досі президент країни так і не спілкується на урочистостях українською. Державною мовою він вимовив тільки одну фразу зі своєї передвиборчої кампанії “Зробимо це разом”.

Фото – Ipress.ua

Колишній заступник глави ЦВК Андрій Магера обурився публічно. Його підписники вважають, що президент і досі сприймає аудиторію у звичному для нього ключі – як глядачів своїх програм.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

А от журналістці Олені Яхно та виданню “Новое время. Бизнес” промова сподобалася.

Пропонуємо вам тезово промову президента і презентацію програми “Гарант інновацій – створюємо майбутнє разом”.  Там було чимало незвичного. Так, він назвав першодрукаря Йоганна Гуттенберга бородатим Стівом Джобсом і “чуваком, який порвав епоху”.

Зокрема,  висловився на тему медицини. Володимир Зеленський зауважив, що Україна “вкладається у медицину лікування хвороби, а чуваки… вкладаються своїми мізками у превентивну медицину і це є розрив свідомості”.

З приводу енергоносіїв. “Старушка Великобританія зовсім нещодавно прожила тиждень без вугілля і це унікальна подія, бо вперше з 1882 року”. До цього два роки тому британці робили експеримент і добу прожили без вугілля.

У них Роттердам мінус, у нас – Роттердам+. Да, хлопці, у нас проблеми і чимало факапів. Але, наприклад, відсутність електромереж може стимулювати уряд крокувати убік відновлюваної енергетики. 

А ще він підтримав цифровий банкінг, дрони замість транспортної логістики.

Також висловився на підтримку цифрової версії документообігу.

– Як може який-небудь рейдер замінити власника у реєстрі неважливо якої власності, якщо цей реєстр на блокчейні? Це неможливо. 

Також він підтримує відновлювальну енергетику, а не “бла-бла тарифи”, хоче робити інфраструктуру для електромобілів та беспілотників, впроваджувати електронний уряд.

За рівнем розвитку електронного урядування Україна, вважає Володимир Зеленський, за статистикою 2018-го року програє Казахстану, Білорусі, Узбекістану, Грузії, Молдові, країнам Балтії та “агресору”. За індексом людського капіталу Україна програє тільки Росії, Білорусі та Естонії.

Тобто, справа не в людях, а в системі. Можете вважати мене за наївного мрійника, але ми хочемо зробити країну у смартфоні.

Тут є кількарівнева взаємодія – інформація про державу, комунікація з державою, транзакції з державою, залучення в управління державою.

Як би було круто, коли ти їдеш на роботу і не тільки читаєш про погоду, але й контролює, які закони подаються, ти можеш їх міняти, які чуваки, вибачте за це слово, будемо сподіватися, що вони все ж таки люди, які люди обираються, як їх можна відкликати, які петиції готуєте, як можете доповнювати той чи інший законопроект.

Довідково

Конференція iForum – це сім основних напрямів з тематичними виступами, які проходять одночасно в декількох залах. Після офіційного відкриття на головній сцені доповіді тривають безперервно протягом усього дня. Цього року в програмі такі напрями:

Інтернет-Бізнес, Стартапи / Blockchain, Реклама і Просування, Інтернет-технології, Майбутнє (технології, бізнес, освіта, суспільство), Digital Fun, CRM.

Між залами розміщено Експозону зі стендами компаній, а також спеціалізовану територію «Місто Майбутнього». Там можна побачити і випробувати новітні розробки, які вже змінюють наше життя на краще.

Оцініть матеріал!

Позначки:,

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *