ЦВК не встигає підготуватися до виборів в Раду

Указ Президента “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів” опублікований в офіційному виданні “Урядовий кур’єр” і вже визначена дата проведення виборів – 21 липня. Однак, у ЦВК заявляють, що не встигнуть організувати виборчі процедури з проведення позачергових виборів до Верховної Ради за чинною процедурою державних закупівель. Попри той факт, що відповідно до законодавства, виборчий процес вже є незворотнім.

Від цієї п’ятниці 24 травня розпочинається виборчий процес за Законом України “Про вибори народних депутатів України”.

Ми матимемо всього 58 днів для того, щоб підготувати і провести вибори. Звичайно, це мало. Звичайно, є багато невирішених питань, – говорить Голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук і публікує цю позицію на своїй сторінці у фейсбуці.

Ще під час брифінгу після оголошення результатів повторного голосування з виборів Президента 31 березня, на запитання журналістів вона відповіла, що у ЦВК мало шансів бути не готовими до позачергових виборів народних депутатів. Однак, лишається низка важливих моментів, які законодавчо не врегульовані: одне з найсерйозніших – питання про терміни і порядок проведення державних закупівель, які в межах підготовки до парламентських виборів будуть набагато більшою проблемою, ніж на президентських.

Тетяна Сліпачук. Фото з офіційної сторінки у фейсбуці

Не варто і забувати про те, що і з Законом “Про вибори народних депутатів” не все так “гладко”: він містить безліч питань до вирішення, серед яких встановлення факту проживання, голосування військовослужбовців в ООС, подання декларацій, тощо. Зрештою, про все це можна почитати в офіційній позиції Комісії – https://bit.ly/2HHRFg8.

Окрім того, Сліпачук заявила, що Центральна виборча комісія закликає Президента України, Верховну Раду і Кабінет Міністрів негайного ухвалити рішення, які дозволять провести позачергові вибори депутатів 21 липня відповідно до законодавства. Бо поки вони не встигають це провести. 

За чинною процедурою – ні”, – підкреслила Тетяна Сліпачук.

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *