Чернігівські нардепи підтримали подання про оскарження президентського Указу про розпуск Ради

До Конституційного Суду України надійшло конституційне подання 62 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Указу Президента України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів» від 21 травня 2019 року № 303/2019.

Про це інформує прес-служба суду та народний депутат Андрій Тетерук зі своєї сторінки у фейсбуці. Він повідомив, що 24 травня 62 народних обранців звернулися до КСУ з приводу оскарження неконституційного Указу президента Володимира Зеленського щодо розпуску Верховної Ради. Також Тетерук прокоментував цей вчинок.

Андрій Тетерук. Фото з власної сторінки у фейсбуці

Ми знаємо, що робимо правильні речі, ґрунтуючись на нормах чинної Конституції та законодавства. Ми стверджуємо, що коаліція фракції “Європейська Україна” була сформована відповідно до законодавства. Вона припинила свою діяльність заявою фракції Народного Фронту 17 травня 2019… Саме з цього дня розпочався 30-денний термін формування коаліції, що визначено Конституцією.  

Тому, зауважив Тетерук, він та його однодумці у історії з розпуском Ради вбачають “політичну доцільність використати Закон як дишло”. Також у цій ситуації дії нового президента Зеленського депутати розцінюють як спробу узурпувати владу. Андрій Тетерук вважає, що у їхнього починання – непогана перспектива і суд “100% визнає Указ неконституційним”.

Як тільки визначать суддю, тоді депутати будуть інформувати суспільство про перебіг справи.

Колега Андрія Тетерука  Ігор Алексєєв додає – депутати просили КСУ розглянути подання у місячний термін.

Подали в Конституційний суд України оскарження неконстуційного Указу про розпуск Верховної Ради України. Підписи поставили 62 народних депутати України.

Опубліковано Тетеруком Андрієм Пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Окрім цього, Андрій Тетерук зазначає: попри все – його колеги по партії все ж таки братимуть  участь у цих передвибочих перегонах.

Також у переліку депутатів, що підписали подання до Конституційного Суду є і чернігівські (представники Радикальної партії) – Олег Ляшко, Василь Амельченко, Олег Купрієнко.

Текст конституційного подання розміщений на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України у рубриці «На розгляді суду».

 

Оцініть матеріал!

Читайте також:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *